bolak

Proč je dnes banánů všude dost, když za komunismu nebyly?

Kde se najednou vzalo tolik banánů?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nebyly valuty na dovoz.

Další odpovědi
Nuk nuk

Ono toho za komunistů nebylo víc, z toho, čeho dnes máme po celý rok mraky.

annas

Nebyly denně banány… Dováželo se jen to, na co byly finance, tedy dovoz za to, co se utržilo za vyvezené zboží. .

Mně osobně to nevadilo, protože banány nejím, i když je jich dostatek.

mosoj

Protože jsme nyní banánová republika.

marci1

Banány nebyly, protože v Rusku nerostly. 🙂

anonym

Já měl čerstvý banán, dal jsem si se šlehačkou a čokoládou. Byla moc dobrá.

HonzikPernik

Za komunistu oni naschvál chtěli aby lidi vymřeli a měli se špatně víš proto banany zakazali dovazet do nasi republiky a ted uz chteji politici aby my jsme se meli dobre a tak nam to dovoluji.

Andre5000

Za komunismu se šetřilo valutami, takže se banány dovážely jenom v období vánoc a mám dojem že někdy byly i krátec i v období po nich. Je pravda, že banánů je všude dost, ale jaké kvality? Jsou zčernalé, nahnědlé a když je člověk přinese domů, tak jsou už nahnilé. Jsou ovšem i výjimky, v některých našich supermarketech se shnilé už prodávají, dá se tam sleva a čecháčci je kupují jak diví.

Jsemtady

Vsechno se planovalo 5 let dopredu .. pokud se zkonzumovalo a spotrebovalo vic, tak to pak nebylo.
Mno a dovoz/ vyvoz do zahranici mimo komunisticke staty byl minimalni .. protoze prece nepotrebujeme pomoc od kapitalistyckych statu …

bolak

Emefej: a proč nebyly?

Emefej

A za co by nám je imperialisti dávali?

bolak

já to mu pořád nerozumim, na mě musíte pomalu. valuty jsou peníze ne? to za komunismu ještě nebyly peníze? to jako směnnej obchod nebo co bylo?

bolak

HonzikPernik: já myslel že je to proto že je míň vopic

annas

🙂