hipster

Proc je Beatles nejlepsi skupina vsech dob?

Vsak je to jen nudnej mainstream pop s levicovymi, hippie texty. Instrumentalne to nebyl zadnej prevrat, textove to byl jen obycejnej mainstream a pritom kazdej o nich rika, ze je to jedna z nej skupin vsech dob, ze byli velice vlivni apod.

PS: neposloucham soucasnou hudbu, takze mi prosim nepiste zblety ve smyslu: to nikdy nepochopis, protoze jsi tu dobu nezazil apod.

Posloucham treba stouny, blach sabbath obcas i beatles, ale nechapu v cem byli tak vyjmecni oproti ostatnim skupinam…

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž uměli to, co jiní neumí dodnes. Toto není názor jenom můj, ale hlavně názor i současných odborníků. Proto se také Beatles na školách s hudebním zaměřením běžně vyučují.
Asi jim to budeš muset vysvětlit 🙂

Další odpovědi
marci1

Beatles jsou takoví nadčasoví, vzrušující, okouzlující. V těch písničkách je něco zvláštního. Snad se to nedá ani popsat. Velká škoda byla, že tak brzy skončili. 🙂

Funna

protože byli první „rocková“ a rebelská skupina…zavedli do té doby nevídané delší vlasy a styl oblečení, který se do té doby nenosil…díky tomu byli průlomoví a inspirativní a většina mladých se v nich zhlédla (potvrzeno mými rodiči, co je zažili „na živo“)…takže žblept – tohle nepochopíš je na místě, protože do „jejich“ doby tu nic takového nebylo a dnes, kdy je možné všechno (šaty z hovězího a podobné nesmysly), bylo toto jejich „rebelství“ opravdu průlomovém a jedinečné…takže líbit se ti to nemusí, ale na tom, že jsou legendami, nic nezměníš…a stouni a sabati „jen“ vychází z hudby, jejichž počátky položili bítlsáci…(a to je fakt, i když se ti nejspíš nelíbí)
Doplňuji:
karol 55…pochybuji, že komunisti šířili slávu Beatles ve svých socialistických ideách…bylo tomu přesně naopak…délka vlasů se na škole učiteli kontrolovala (max. po límec) a kalhoty „trubky“ se dole přeměřovali jak jsou široké…jinak domů a převléknout!!!

anonym

A opravdu je to „nejlepsi skupina vsech dob“???
😁
Jsou oblíbení, protože jejich hudba je milá, povznášející, příjemná, optimistická… ´Hodná´… Radostná…
A rozumí jí i ten, kdo anglicky nerozumí ani „´fenkšuj“…
😉
___
Texty neřeším (ke ´zblití´ i ´ubití´, k ´doufání´ i ´zoufání´…), texty nemusí mít s muzikou mnoho společného… Zejména bez znalosti kontextu (doby, děje…).
Zkus si v kontextu ´nepřizpůsobivých skupin lidí´ – třeba ze severních Čech, přečíst libreto k Carmen…
😛
___
Myslím, že nadbytečně ´brousíš´ stojaté vody…
🙂
Doplňuji:
BTW – Psychotic – jen ze zájmu, jak jsi ´mlád´???
😁
Dnešní „čtyřicátníci“ se narodili až poté, co Beatles – jako kapela, skončili…
Beatles, v době jejich největší slávy, zažili (jako ´konzumenti´) dnešní sedmdesátníci (no, v Česku ne, sem jejich muzika moc nesměla, takže, řekněme, šedesátníci*)…
ROFL
___
Hipster – i tohle by ti mohlo napovědět, „proč“…
___
BTW – „blach sabbath“ je pjekný przeklep – třeba ´blag´???
LOL
Mám rád i BlackSabbath, ale nemusím Beatles znevažovat…

iceT

proč?proto…

Karol55

Jde právě o davovou manipulaci a přesvědčení. Samozřejmně, že existovala skupina lidí, kterým se ta hudba opravdu líbila, ale většina lidí byla spíše přesvědčena těmi ostatními. V té době byli Beatles prezentováni všema médiama jako dobří, a pokud někdo žil v obklopení lidí a věcí, kteří tvrdili, že Beatles sou dobří, začal si to taky myslet a zase šířit tu myšlenku. U mladých lidí je toto naprosto běžné i v dnešní době. Prostě se poslouchá to, co je prezentováno jako dobré.

Psychotic

Protože od jejich doby jsme v mainstreamové hudbě neměli žádný velký průlom a protože byli slavní v době, na kterou mají dnešní čtyřicátníci hezké nostalgické vzpomínky. Samozřejmě sami o sobě nejsou nic zvláštního.