dust8

Proč je alkohol takovej démón?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Zřejmě proto, že je to droga, je legální a hojně rozšířená. Je to opojná návyková látka (i když ne tak jako některé jiné – ale i tak je).
Ve skutečnosti dodává klid a lidem se líbí ten pocit otupělosti (protože otupí i emoce a o to lidem jde, zbaví zábran atd).

Mnoho lidí má taky chlastací kámoše, tzn., že nemají skutečné přátele jen ty, se kterými tráví volný čas tím, že jen chlastají a kdyby přestali, tak jim žádní ti „přátelé“ nezbudou. (Sociální podpora v chlastání = dělají to všichni).
Něříkám, že je špatné se občas napít, ale plno lidí se opíjí několikrát týdně a jen samá párty párty, hospody…

Je (celkem) levný – záleží na druhu, všudedostupný.
Vznikají kvůli němu časté nehody, problémy, neštěstí aj.