lukas.zmizik

proč fotoreportéři tolik fotí jedny a ty samé věci ?

Když je v televizi nějaký rozhovor s jakýmkoli politikem mluvícím do mikrofonu, proč fotoreportéři každou takovou událost fotí prakticky bez zastavení, když se stejně jedná jen o řečníkův obličej a jeho použití v nějaké tiskovině jako ilustrační snímek. Tak mě příjde, že každá redakce u nás musí mít nejméně na tisíce snímku každého politika u nás a že to co nafotí za týden jim musí stačit na rok dopředu.

Nebo oni to v práci dostanou příkazem?

Doplňuji:
Já také docela bohatě amatérsky fotím, i zrcadlovku mám, chápu problematiku reklamní fotografie a sportovní fotografie a hloubky ostrosti – u té sportovní fotografie bývají dobré šance na zajímavé snímky pohybu…

Zatímco fotografie řečníků za mikrofonem jsou podle mne jen výcvaky.
Ale snad pochopíte na příklad s Kalouskem, jak to myslím – pan Kalousek promluvil na tiskové konferenci k církevním restitucím – fotíme Kalouska jak mluví u stolu. Kalousek mluví k evropským fondům – fotíme Kalouska přededveřmi. Kalousek mluví o ekonomické recesi – rozhovor – fotíme Kalouska na chodbě mezi květináči. Tedy za tu dobu co je Kalousek členem vlády, musíme ho mět nafoceného s jakýmkoli pozadím na milion způsobů. A tak je to i s ostatními.

Mě nejde do hlavy, že se takový fotograf uživí, když si „domů“ nosí prakticky dokola jedny a ty samé snímky.

Nejlepší odpověď
Led_

Odhaliť politikov kradmý pohľad do vlastnej peňaženky, keď hovorí o sociálnych úsporách, ten zlomok sekundy, možno naozaj len tým neustálym „cvakaním“ a čakaním na svoju príležitosť.
Fotografová práca znamená v prvom rade trpezlivosť, pozornosť, pohotovosť a rýchlosť. Potom, až keď vyberá „Tú správnu“ vidí množstvo nasnímaného balastu pred a po nej.

Další odpovědi
PavelK

Když fotim nějaké třeba produkty, které stojí a nehýbou se, většinou člověk má z jedné strany třeba 5–10 fotek, aby se dalo vybírat z různé ostrosti, hloubky, světelnosti atd.

Pokud se něco hýbe, případně je rušno, je vhodné mít co nejvíce snímků aby se dal 1–2 vybrat.

To samé platí třeba při sportovní fotografii, tam je třeba tisíce obrázků a z nich je pak jen výběr best off.

Je mnoho dalších faktorů, proč fotí tolik snímků.

anonym

neviem, či ste vodič auta, ale na bicykli ste určite už išli – stále musíte pohnúť volantom (riadidlami) tu doľava, tam doprava – držíte balanc, i keď vlastne idete rovno.
Podobe fotograf – nafotí x snímkov, z ktorých vyberie tú najvhodnejšiu (alebo aj nie, tam sa neriadi fyzikou, ale nejakými vlastnými estetickými, morálnymi, finančnými a neviem akými parametrami, proste zvolí pre neho optimálny snímok z celej tej sady).

JájsemRaibek

Uživí, protože jednou z těch tisíců snímků právě on cvakne jak třeba nějaké herečce nebo veřejně známé osobě praskne ramínko :)