kurec

Proč dělníci v ČR nepotřebují žádnou kvalifikaci nicméně dělníci v zahraničí potřebují kvalifikaci?

To je taky ten důvod proč dělníka v ČR může dělat každý kdo není odborně vyučen že

Nejlepší odpověď
da ny

?
Promiňte ten výraz, ale co to proboha blábolíte? 😛
Pomocný dělník, člověk se základním vzděláním, nemá kvalifikaci
Většina dělníků v ČR, přece kvalifikaci má!
Výuční list je opravňuje, vykonávat povolání, v daném oboru!
Někdy však pracují i mimo svůj obor.
Druhý výuční list
V režimu zkráceného studia můžete získat další kvalifikaci a druhý výuční list.
Podmínkou k přijetí je skutečnost, že jste se již jednou úspěšně vyučil/a v jiném oboru, nebo dosáhl/a maturitního vzdělání (může jich být i víc).
V rámci rekvalifikace (PÚ), mohou získat další odbornost (to sem také
přišlo ze západu).
Především je to věc zaměstnavatele, koho, na co a jak zaměstná, zaučí, vyučí.
Od r. 2010/2011 musí mít zaměstnanec, pro výkon povolání „papír“.
Nebo si musí vzdělání „dodělat“ (do tří let nastoupit ke studiu/výuce a úspěšně absolvovat).

Právě, že leckde, v zahraničí, stačí, ****že máte pracovní návyky, něco umíte **(naučíte se).
To zaměstnavateli (OSVČ), bohatě stačí ! **Na žádném „papíru“ netrvá.

Další odpovědi
elkon

To jsou zase kecy. Víš vůbec kdo je to dělník? Dělník je buď vyučený (případně vyučený s maturitou), to znamená že má pro určitou práci kvalifikaci, nebo zaučený, to znamená, že je pro nějakou činnost proškolený.

Filip84

Šli dva medvědi: jeden hnědý, druhý doprava. Toto je kružítko, ale nemám žádnou kočku. Nejsem účastníkem této konference, nicméně bych chtěl tučňáka! Sveřepí šakali zavile vyli na vzdálený měsíc. Piš holoubku piš, nebo zcepeníš. Soused Sodovka skladoval ve stodole nejen kajak a kousek lana. Lenka dodala do skladu nejen prospekty na kajaky. Hajný Hon hodil poleno honem horem. Smrk z Brd pln skvrn z mlh strhl smršť zrn z prh. Blb vlk pln žbrnd zdrhl hrd z mlh Brd skrz vrch Smrk v čtvrť srn Krč. Mé vznášedlo je plné úhořů.

Víš co: jak se ptáš, tak Ti odpovídám. A, jen tak mimochodem, df má pravdu!

df

Ty se jen ptáš a ptáš a nikdy ani neolajkuješ žádnou odpověď. A to bys aspoň občas měl. Buď na znamení vděku, nebo že jsi pochopil věc a tak podobně. Nevděčníku