replicator

Proč Číňané spali na porcelánovém polštáři?

A proč Egypťané spali na kamenech :D ?

Nejlepší odpověď
annas

1. "V Číně byly polštáře velmi odlišné. Nejprve to byly hladké kameny. Později, na konci šestého století, to byly obdélníkové bloky ze dřeva, nefritu, bronzu, porcelánu nebo jiné keramiky. Většina z nich měla zakřivený horní povrch hlavy.

Porcelánové polštáře se vyráběly od 10. do 14. století, poté byly postupně nahrazovány polštáři z jiných materiálů nebo dokonce plněnými polštáři v evropském stylu. Porcelán a jiné tvrdé polštáře byly zdobeny zvířaty, rostlinami, lidmi, horami a dokonce i geometrickými vzory. Některé měly barevné glazury. Mnoho z nich mělo tvar zvířat nebo malých dětí.

Mnoho sběratelů si dnes neuvědomuje, že zdobené obdélníky byly polštáře nebo opěrky hlavy. Někdy se jim říká „opiové polštáře“, protože uživatelé opia rádi lehali na svých stranách pomocí tvrdých polštářů. Tvrdili, že po chvíli kouření opia se i tvrdý polštář cítil „jako mrak“."

https://www.he­raldnet.com/li­fe/collect-chinese-pillows-but-dont-sleep-on-them/

--
2. V Egyptě to bylo jinak.

Egypťané prý používali polštáře jako opěrky hlavy. Ale měly i docela jiný tvar.

Jenže proč by faraon, pán všeho, na co se díval, položil svou královskou hlavu na tak nepříjemně vypadající opěrku hlavy – i když možná sloužila spíše ke slavnostním účelům než k každodennímu použití.

Ale je to všechno nedorozumění.

Původní staroegyptský „polštář“ Staré říše byl obyčejný kovový železný kámen… používaný jako podpěra trubky. Byla to pozemská mechanická součást hardwaru … která se až o tisíc let později uctívala jako nějaká náboženská relikvie.

Tam, kde muzejní titulky oznamují „královskou opěrku hlavy“… ve skutečnosti jde o pozdní slavnostní napodobování pozemského sedla potrubí. Patřilo k raným faraonům, ale ne na spaní. K dodávce vody do pyramid používali potrubí nebo potrubí.

Vlastní záznamy starověkých Egypťanů ve svazku Mrtvých výslovně … pán země, ochránce dává studenou vodu … bude mu nabídnuta hojná voda z řeky ; a dokonce v době Hérodota [asi 450 př. n. l.] je zaznamenaná, , že Velká pyramida byla omývána vodou dodávanou „umělým kanálem"

Pro pohodlí by se v křivce afrických opěrek hlavy použilo polstrování. Proto je většina příkladů mnohem širší než šířka hlavy.

Více v odkazu od autora jménem William Gleeson, bývalý biotechnologický konzultant;

https://www.qu­ora.com/What-was-the-real-purpose-of-the-ancient-Egyptian-pillow-headrest-of-the-Pharaohs/answer/Wi­lliam-Gleeson-2?ch=10&share=da­eaa22d&srid=CIn­DS

Nesvědčí o tom, že voda byla velmi důležitá?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.