Proč chce většina webových stránek i telefonní číslo?

Nejlepší odpověď
ivzez

Souhlasím s Mowlou, databáze kontaktů
se s telefonními čísly lépe prodávají.

Nemám dojem, že by většina webů vyžadovala tel. číslo,
a tam, kde je požadují, jde často o dobrovolný údaj.

V některých případech to vnímám jako zvýšení bezpečnosti –
ověření prostřednictvím e-mailu, telefonu + poštovní adresy.
(Já jsem svůj telefon zatím zadala jenom u své zdravotní
pojišťovny, která mne ničím neotravuje, a pochybuji, že by
databázi svých klientů prodala.)

Čas od času to nabídne i některý další web (např. Google), ale
většinou je dole odkaz „přeskočit“, „nyní ne“ nebo nějak podobně…

Další odpovědi
anonym

Protože DB s čísly klientů má při prodeji výrazně vyšší cenu, než s jen mailovými kontakty (zatímco téměř každý má už dnes pro účely registrace na netu zvláštní mailbox – ´spamový´, zvláštní telefon pro tyto účely má málokdo).

Quimby

Určitě je to většina?