autacek

Proč byli na Měsíci s lidskou posádkou jen Američané?

Kdysi tam létali častěji, než si mění leckdo ponožky, ale dnes, když by minimálně audiovizuální záznamy mohly být na naprosto jiné úrovni, tam nelétá nikdo, ani pro tu prestiž, být na Měsíci s lidskou posádkou druhý.

Je to opravdu jen tím, že je to složité a drahé? Jak je možné, že se to dokázalo s o 50 let starší technikou a dnes je to pořád pro jiné tak nepřekonatelný problém?

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože šlo jen o ryze americký program, bez finanční ani technické pomoci jiných zemí. Šlo o národní prestiž. Když už byli Rusáci první v kosmu, dobrá. USA bude první na Měsíci. Kennedy vyhlásil program Apollo a bylo to ukrutně drahé, Rusové už ztráceli dech.
Dnes je to jinak. Technicky to problém není a není ani nepřekonatelný. Jen se nikomu nechce vyhazovat tak hříšné miliardy na něco, z čeho není žádný přímý užitek. Dokonce ani politický.

Další odpovědi
aliendrone

Sověti také chtěli někoho na Měsíc poslat, ale nikdy se jim nepodařilo vyřešit problém, jak přinutit kosmonauty vrátit se z5. ;) :D :D

Mc Merkurion

… no protože v něčem předběhnout Sověty museli, tak jim zbyl už jen Měsíc a taky ho neustále připomínaj, což je u nich normální, když amík něco neudělá první, tak je to zbytečná věc …

mzm

Tuším se na Měsíc chystají číňani…