autacek

Proč byli s lidskou posádkou na Měsíci jen Američané ?

Létali tam svého času tak často, až to lidem u TV zevšednělo, a za dalších cca 50 let se o totéž žádná jiná kosmická velmoc, byť jen v rámci prestiže, nepokusila ?

Nejlepší odpověď
anonym

Soutěž o přistání lidské posádky na Měsíci vyhrály USA a v současné době další výzkum Měsíce, Marsu a vůbec vesmíru zastane moderní technika.

Další odpovědi
zjentek

stojí to peníze, víš, peníze. Kdo si myslíš, že se pokusí rozstřelit asteroid, až na zemi nějaký poletí? Mají ty observatoře ve zlatých střechách paláců po husajnovi? Nebo nějaký z afrických vládců to zkusí za peníze své rozprodané krajiny? Nebo miloš zeman se o to pokusí? Hmm? Co myslíš? Kdo?

mosoj

Několikrát jsem se tady k tomu vyjadřoval. Něco zůstalo, něco zmizelo ( asi to hodně uráželo nějakého uživatele).

Jednoduše řečeno Američané byli z měsíce doslova a do písmene vypráskáni a Rusové dostali varování. Nepoletí tam ani Číňané kteří to také měli v plánu ale nějak o tom zase přestali mluvit. Čas to ukáže.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byli-americane-skutecne-na-mesici

http://www.dru­ide.estranky.cz/clan­ky/prenos-z-pristani-apolla-na-mesici/Apollo.html
Doplňuji:
Nejenže se nelétá na Měsíc, ale nestuduje se ani odvrácená strana Měsíce !!!!

Mapel

Doporučuji si přečíst něco o vesmírných plánech jednotlivých států a jejich priority:
SSSR – první člověk v kosmu
USA – první člověk na Měsíci
SSSR – Lunochod na Měsíci
atd. prostě soutěž a teď společná výstavba kosmické observatoře. Ufinancuje to jenom velmoc,ale náš přínost také není zanedbatelný.

Hakunamatata

Myslím, ze ostatní národy mají tolik rozumu, ze vědí, ze letět na měsíc je zatím nemožné.

anonym

Protože Američani soutěžili se Sovětským svazem.Oni to ufinancovali Rusáci ne.A jiné národy nemají na takový program finanace.

neznaboh

Prestižní zejména bylo, dostat se tam jako první. Američané navíc zcela veřejně většinu svých poznatků z Měsíce publikovali, proto již nebyla vůle a peníze ostatních států tam létat taktéž.

marci1

Protože financování takéto akce je velmi náročné.
Doplňuji:
Opr.: takovéto.

nonnel

Dostali to befelem od J. F. Kennedyho a splnili to v posledním roce desetiletky. Můj dojem je takový, že tam ani nebyli. Nahrát se dá všechno.