FlAsh_7

Proč bohatí platí méně?

Někde(myslím že v Kiyosakiho knize) jsem četl, že bohatí platí méně daní. Ptám se, jak je to možné? Proč tudíž chudí platí více? Kolik platí střední třída?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nečti brakovou literaturu. Raději se seznam s aktuálním zněním zákona 586/1992 Sb. o daních z příjmů.

Další odpovědi
ivzez

Chtělo by se to trochu informovat, aby člověk nebyl za …

Lidé s vyššími příjmy platí méně, protože existují horní limity
pro platby zdravotního a sociálního pojištění (nikoliv daně).

S tou brakovou literaturou souhlasím → najděte si lepší zdroj informací.

zjentek

Bohatí mívají čas lecos si zařídit. Chdej je tak akorád rád, když stihne v čase přijít do práce a je vysmátej, když se z ní ještě tentýž den vrátí!

Chudej, chudej… Vždyť si to poslechni! My chudí máme svůj osud vkomponován přímo do tohoto slova, máme ho už v oslovení! Jen si mezi chu a dej vlož ještě ju a máš to hotový: Chuju, dej!

nyjono

Kiyosakiho knihy rozhodně nepatří mezi brakovou literaturu.
Ovšem je potřeba je číst celé, abys pochopil souvislosti.
Takže ti doporučuji si tu informai vyhledat a ne se ptát tady na něco vytržené z kontextu.
V některých případech platí méně, protože … to je na dlouhé vysvětlování někomu, kdo neví o tomto zhola nic.

ivzez

@Nyjono,
jedna věc se musí Kiyosakimu nechat: dokázal
„oblbnout“ spoustu lidí, do kterých bych to neřekla.
Výdělek z těch knih asi také není k zahození.
Přesto si podle mne to „zbožňování“ nezaslouží.

nyjono

Někdo ho zbožňuje, někdo si ho váží a někdo zase studuje jeho knihy a bere si z nich ponaučení.