Proč 3D obraz způsobuje epileptické záchvaty? V čem je příčina problému? Jde to léčit?

Nejlepší odpověď
led

daný 3D TV obraz pracuje na princípe stroboskopu – raz svieti pravý záber , raz ľavý a toto sa opakuje vo frekvencii asi 60× za sekundu. To znamená obraz bliká.
Blikanie svetla – svetelný stroboskopicky jav – u epileptikov vyvoláva záchvaty. Pomáha rýchlosť frekvencie blikania v nepravidelných intervaloch meniť.

z vlastnej skúsenosti
Doplňuji:
Pri pozeraní 3Dtv doporučujem malé pomocné osvetlenie okolia obrazovky (čiastočne potlačí svetelné nárazy na oko)