alexx

problémy se zvracením

Dobrý den, má maminka má problémy se zvracením. Cokoliv co sní prostě vyzvrací, ať už je to cokoliv. Byla u velkého množství lékařů, ale nikdo jí nic nezjistil. Zvrací každý den třeba 3× denně a trvá to již několik měsíců. Lékaři jí sdělili, že ten problém se týká stresu nebo psychologického rázu. Prosím o pomoc. Děkuju

Nejlepší odpověď
barnajka

Dobrý den i vám,
příčin a možných diagnoz může být celá řada, kromě zvracení jste neuvedl/a žádný jiný symptom. Každopádně radím situaci nepodceňovat a znovu jít za doktorem. Pokud má vaše maminka problémy, lékař ji nesmí jen tak odbýt!! A vy se taky nesmíte nechat!! Třeba má váš lékař pravdu – a potíže mají původ ve stresu a pošramocené psychice. Ale třeba taky ne :( Běžte s maminkou k lékaři ještě jednou a trvejte na dalších vyšetřeních – jenom ta můžou odhalit, oč se jedná. Zatím zkuste mamince kupovat Nutridrink – zeptejte se na něj v lékárně, je to tekutá výživa vhodná i pro pacienty po chemoterapii, snad by ji i vaše maminka měla dobře snášet a nevyzvracet. Jeden Nutridrink nahradí 1 menší jídlo, zajístíte tak tělu aslespoň nějakou energii. Není to nejlevnější záležitost (jedna lahvička stojí necelých 60Kč), ale zachraňuje životy.

Můžete si zatím v následujících odkazech zkusit orientačně „samodiagnozu“, ale výsledek je potřeba brát dosti s rezervou – opravdu jen série všech potřebných vyšetření vám dá spolehlivou odpověď. Držím vám palce!

http://www.ule­kare.cz/domaci-lekar

http://www.or­dinace.cz/doma­ci-lekar/?area=bricho