Avatar uživatele
jenomtak

Problém se zamčením dveří od auta

Dobrý den,

měla bych dotaz týkající se zamykání auta pomocí dálkového ovladače. Pokaždé, když jedu autem, automaticky se auto zamče. Následně, když zastavím, auto se odemče, já vystoupím a auto zamču pomocí dálkového ovladače, tak zadní dveře za spolujezdcem se NIKDY nezamčou. Poté auto opět odemču, následně zamču opět pomocí dálkového ovladače a to už se většinou zamčou i tyto zadní dveře. Většinou, když to zkouším opakovaně pomocí dálkového ovladače odemykat a zamykat, tak se zadní za spolujezdcem opět přestanou, po nějaké chvíli, zamykat.
Nevíte, prosím, čím by to mohlo být? Moc děkuji za všechny rady a nápady.

Děkuji!

Zajímavá 0 před 252 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Je nějakým způsoben poškozen(zřejmě v určitém místě opotřebován/ zámek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Zdravím,

možných příčin může být několik. Je možné, že je vadný zámek na oněch dveřích nebo se jedná o chybu v el. systému vozu nebo o vadný ovladač centrálního zamykání. Zkuste si nejdříve prověřit, jestli se na dveřích dají zamknout/zamknout manuálně pomocí klíče. Pokud ano, pak bych se přikláněla k problému s ovladačem centrálního zamykání.

Pokud ale manuálně dveře také zamknout/odemknout jde špatně či vůbec, pak je zcela pravděpodobně vadný zámek dveří.

Bez bližší inspekce vozu je těžké větu příčinu definovat. Doporučila bych vám navštívit odborný autoservis, kde můžou určit příčinu problému a navrhnout řešení.

Doufám, že tyto rady byly užitečné a přeji vám, abyste problém brzy vyřešila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pokud Ti jde o ten zadní zámek, tak ten si nejspíš zaslouží opravu-výměnu.
Pokud Ti jde o to zamykání za jízdy, tak to je v mnoha autech. U mého auta se toto chování dá zapnout-vypnout podržením tlačítka pro centrální zamykání (asi 3–5s – zkrátka chvíli a ono až se to přepne, určitě se to i nějak ozve – buď cvaknou zámky, nebo něco pípne…) Nevím jestli i ostatní auta to maj řešené podobně, ale mám pocit, že ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jakub Tlapal

A nebude nějaká chyba na palubním počítači? Mně tam taky pořád vyskakovaly nějaké chyby, ale dokud jsem měl ovládací systém v němčině a nenechal jsem si ho přehrát do češtiny, tak jsem nevěděl, co to je a než jsem si vždycky vzpomněl to přeložit, tak to bla doba. Pak je ještě druhá možnost, nechat si auto připíchnout na diagnostiku, ta by to měla taky zjistit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Ještě k tomu samozamykání za jízdy. Mohlo by se ti potom stát, že necháš klíče v autě, vystoupíš a auto se samo zamkne. Pokud nemáš po ruce náhradní klíč, budeš mít zábavu. U některých aut nějaký „génius“ dal možnost automatického zamykání. Zkusil bych si na palubní desce najít zamykání a pokud máš nastaveno automatické zamykání, tak je vypnout. Pokud bylo vypnuté, tak je zkusit zapnout, vypnout motor, vytáhnout klíček se zapalování, znovu nastartovat a automatické zamykání vypnout. Jestli se ti to i potom bude za jízdy zamykat, tak by to asi stálo za opravu. Nebo to může někdy blbnout, když máš v autě dvoje klíče s dálkovým ovládáním.

Avatar uživatele
jenomtak

Děkuji velmi za odpověď. Zřejmě skutečně bude muset být celý zámek vyměněn.

Nový příspěvek