JanaViki

Problém s koleny – co?:D

Ahoj, chtěla bych vám říct svůj problém, ale pro začátek: Jsem již objednaná k lékaři!!!;)
Takže.. začlo to na sprotvním soustředění, kde mě po dnech běhání a posilování začla bolet kolena a od té doby s nimi mám problémy. Začne mě to bolet vždy při běhání nebo dřepech (či jiných cvicích, kde se krčí kolena) a někdy i při rychlejší chůzi.
Jen se ptám, jestli někdo neměl něco podobného nebo tu není nějaká milá dušička, která ví co s tím, nebo aspoň jestli je to něco vážného nebo akorát prd:)
PS: Je mi čtrnáct :)

  • Děkuji za všechny odpovědi k otázce.

Doplňuji:
Odhady beru taky:D

  • dávno jsem objednaná k lékaři

Nejlepší odpověď
anonym

K tomu doktorovi si rozhodně zajdi – a minimálně do té doby omez namáhání kolen, podle popisu to odhaduju na přetížením poškozené chrupavky kloubu (artroza).
Pokud doktor tuto diagnozu potvrdí, připrav se na to, že onemocnění je nevyléčitelné, ale vhodnou životosprávou můžeš další postupné poškozování zpomalit – doporučuju se ´ládovat´ kolagenem (pokud máš ráda třeba tlačenku, jsi ve výhodě 😉.

Další odpovědi
marci1

Stav kolena Ti může posoudit jen lékař. Jelikož bolest trvá už 2 měsíce, co nejdříve navštiv lékaře. Tady bychom probírali jen dohady.

Hamon

Pravděpodobně ten, kdo vás měl na starosti, nebyl až takový profesionál, a naložil ti toho víc, něž tělo sneslo. Tak ti držím palce, ať je to jen dočasné a nebude to mít žádné trvalé následky.
Doplňuji:
A jestli se prokáže souvislost mezi poškozením zdaví a oním cvičením, doporučuju podat trestní oznámení. Jednak proto, že dojde k byť dočasnému zhoršení tvého společenského postavení (např. snížení pracovní schopnosti, ale i proto, že nebudeš moct vykonávat všechny volnočasové aktivity) a ten, kdo to způsobil, by ti to měl kompenzovat, druhak tím ochráníš další od podobného osudu.

marci1

Jani, jelikož je Ti 14 let, artróza postihuje starší lidi ve věku nad 50 let. Můžeš to mít „jen přetažené vazy“. Neboj, uvidíš, že lékař Tě uklidní, že se nejedná o nic vážného. 🙂

ivzez

Artróza se může projevit mnohem dříve.

Ale tady to tipuji spíše na „růstové bolesti“.
Bylo by dobré neodkládat návštěvu lékaře
a pak se řídit jeho radami (abys neskončila na vozíku).

Hamon

„Společenského uplatnění“ místo „společenského postavení“.