lukas.zmizik

Co by člověk měl mít běžně sebou v batohu za výbavu, aby byl připraven na nečekanou okolnost v aktuálním ročním období?

jak se tak občas stane něco nečekaného, chtěl bych otevřít diskuzi, co by člověk měl mít běžně sebou v batohu za výbavu, aby byl připraven na onu nečekanou okolnost v aktuálním ročním období.

Třeba nedávno zamrzly ty troleje a lidi ve vlaku seděli a to sedění je brzy začlo nudit. Představoval bych si univerzální výbavu o hmotnosti cca 0.5 – 1 kg navíc … něco na léto, něco na zimu co může být v batohu furt.

Takže univerzální výbava:

čelovka (baterka), zapalovač, nůž, balíček karet, provaz, butylku alpského rumu

Co byste doplnili nebo vyřadili?
Samozřejmě výbava se dělí na dvě složky – univerzální a pohyblivá. Tu pohyblivou měníme dle toho, kam a na jak dlouho se chystáme jít.

Nejlepší odpověď
gecco

Mám takovou „výbavu“ – a je závislá na to, kam jdu, na jak dlouho, ve kterém ročním období a do jakého ´terénu´ (místa)…
Automaticky (a skoro furt) nosím zapalovač (+ jeden náhradní, su kuřák), kapesní nožík, karabinu a cca 5 m špagátu, kus toaleťáku, knížku. S tím si vystačím běžně ´všude´ a vždy.
V horším počasí a mimo město – doplňkové oblečení, termosku s ´něčím´.
Samozřejmě – píšu o základním ´vybavení´. Na vícedenní akce oblečení, spacák…
___
„zamrzlé troleje“ – prostě bych se více přioděl a buďto si četl, nebo, což je pravděpodobnější, usnul… A nebo se vys*ral na vlak a došel pěšky (třeba do knajpy – ty nezamrzly).
😉

Další odpovědi
střevo

nos s sebou Ká-pé-zetku (KPZ=krabička poslední záchrany) a v tý malej nožík, nůžky(z nějakýho kapesního nože),pilníček na nechty, složenou pětistovku, tužku a papír, sirky a škrtátko, lupu, jehlu a niť, kousky pimpongovýho míčku na rozdělání vohně, náplasť, malou svíčku, etc…

setapouch

Do jednoho kila? Pistole. Jakýkoli malér je vyřešen jediným nábojem. Definitivně :D

KK1

Rum