příprava auta na zimu

dobrý den mám čerstvě řidičák a pořídil jsem si novou fabii II a potřeboval bych poradit jak se připravit na zimu . vím že se mění pneumatiky a směs do ostřikovačů akorát nevím jakou jestli jestli stačí do -20°C nebo mám vzít do -40°C a mám i měnit chladící kapalinu nebo je to zbytečný u nového vozu pokud ano tak jakou děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na tom, v jakých podmínkách se pohybuješ. Běžně používám kapalinu do odstřikovačů do 20 stupňů. Chladící kapalinu neni třeba měnit. Jen změřit, jak je ještě kvalitní , popřípadě doplnit nemrznoucí směsí. Nejlépe zajistit v servisu, nebo u nějakého mechanika. Dobré je také ošetřit těsnící gumy glycerínem a požíét přípravek proti zamrzání do zámků.

Další odpovědi:

Určitě je do ostřikovačů lepší kapalina do -40°C (no, podle toho, kam jezdíš - po velké aglomeraci - např. Praze, stačí -20°C, na dálnici a do hor je 40°C rozhodně lepší).
Chladící kapalinu bys u mového auta měl mít nemrznoucí (kdyžtak si ji nech přeměřit).
A je dobré gumové těsnění dveří natřít nějakou vodoodpudivou látkou (používám silikonový olej), aby dveře nepřimrzly.
Zámky u nového auta nemusíš, ale na příští zimu je taky prostříkni olejem.
A nezapomeň škrabku na okna (už jsem viděl škrábat sklo i CDčkem ;-) ).

Bronzový

Jednou jsem někde viděl nějaký "nano sprej" kterým se postříkají okna a pak když vám zamrznou tak nemusíte vůbec škrábat, ale jen tu námrazu utřete třeba rukou.
Tak to bych doporučil pokud máte rád pohodlí. ;)

Pokročilý

Bydlím v horách a vživotě jsem v ostřikovačích neměl kapalinu na -40. Když už jsem ji měl, tak jsem to ředil vodou. -20 bohatě stačí. Ani při -30 většinou neztuhne a když, tak jen zrosolovatí a po ohřátí motoru opět roztaje, jde jen o to, aby to neroztrhalo hadičky. A upřimně řečeno - kdo ostřikuje sklo při -30, když od kol aut nic nestříká?

Stříbrný

pokud máš to auto nový tak tohle dělají něktré servisy v rámci sezonní prohlídky,některé servisy nabízejí kopletní přípravu na zimu za výhodnou cen.Jen bacha do jakýho servisu auto dáváš.

příprava spočívá v doplnění a zkontrolování kapalin,proměření baterie,výměně pneu.
ak je dobrý si vozit v autě lopatu na sníh,tažný lano a já občas vozím i pytel písku nebo škváry.

Tady o tom něco ví...http://www.tipcars.com/…

Diskuze k otázce

petrkopecky

ještě jedna věc můžu tu zimní směs do ostřikovačů nechat v nádobě i přes léto?

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.