petrkopecky

příprava auta na zimu

dobrý den mám čerstvě řidičák a pořídil jsem si novou fabii II a potřeboval bych poradit jak se připravit na zimu . vím že se mění pneumatiky a směs do ostřikovačů akorát nevím jakou jestli jestli stačí do –20°C nebo mám vzít do –40°C a mám i měnit chladící kapalinu nebo je to zbytečný u nového vozu pokud ano tak jakou děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, v jakých podmínkách se pohybuješ. Běžně používám kapalinu do odstřikovačů do 20 stupňů. Chladící kapalinu neni třeba měnit. Jen změřit, jak je ještě kvalitní , popřípadě doplnit nemrznoucí směsí. Nejlépe zajistit v servisu, nebo u nějakého mechanika. Dobré je také ošetřit těsnící gumy glycerínem a požíét přípravek proti zamrzání do zámků.

Další odpovědi
anonym

Určitě je do ostřikovačů lepší kapalina do –40°C (no, podle toho, kam jezdíš – po velké aglomeraci – např. Praze, stačí –20°C, na dálnici a do hor je 40°C rozhodně lepší).
Chladící kapalinu bys u mového auta měl mít nemrznoucí (kdyžtak si ji nech přeměřit).
A je dobré gumové těsnění dveří natřít nějakou vodoodpudivou látkou (používám silikonový olej), aby dveře nepřimrzly.
Zámky u nového auta nemusíš, ale na příští zimu je taky prostříkni olejem.
A nezapomeň škrabku na okna (už jsem viděl škrábat sklo i CDčkem 😉 ).

Jednou jsem někde viděl nějaký „nano sprej“ kterým se postříkají okna a pak když vám zamrznou tak nemusíte vůbec škrábat, ale jen tu námrazu utřete třeba rukou.
Tak to bych doporučil pokud máte rád pohodlí. ;)

ladaadal

Bydlím v horách a vživotě jsem v ostřikovačích neměl kapalinu na –40. Když už jsem ji měl, tak jsem to ředil vodou. –20 bohatě stačí. Ani při –30 většinou neztuhne a když, tak jen zrosolovatí a po ohřátí motoru opět roztaje, jde jen o to, aby to neroztrhalo hadičky. A upřimně řečeno – kdo ostřikuje sklo při –30, když od kol aut nic nestříká?

honza19hk

pokud máš to auto nový tak tohle dělají něktré servisy v rámci sezonní prohlídky,některé servisy nabízejí kopletní přípravu na zimu za výhodnou cen.Jen bacha do jakýho servisu auto dáváš.

příprava spočívá v doplnění a zkontrolování kapalin,proměření baterie,výměně pneu.
ak je dobrý si vozit v autě lopatu na sníh,tažný lano a já občas vozím i pytel písku nebo škváry.

danet

Tady o tom něco ví…http://www­.tipcars.com/ma­gazin-jak-pripravit-auto-na-zimu-5996.html

petrkopecky

ještě jedna věc můžu tu zimní směs do ostřikovačů nechat v nádobě i přes léto?