Zlatý

Už máte na autě zimní pneu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ano

Další odpovědi:

Stříbrný

Ano

A už několik let protože při nájezdu 1000 km/rok nemá cenu přezouvat.
Doplňuji:
Myslím tím přezouvat na letní.

Zlatý

Ano

Od 1,11.

Stříbrný

Ano

Už zase? to se zde již řešilo na začátku listopadu...

Stříbrný

?

Doplňuji:
Nebudu čekat, až začne sněžit a přezouvat na poslední chvíli, když od začátku listopadu je to podle zákona povinnost. I teploty už odpovídají, 10°C a méně už je lépe mít zimní papuče, i když je sucho.

Stříbrný

Ano

Doplňuji:
už 3 roky mám pneu se vzorkem hlubokým 4 cm.Ovšem s náhonem 8x8 se dá jezdit na letních.

Zlatý

Ano

Pokročilý

?

Vrátil jsem se po 12ti letech k celoročním. Před tím jsem na nich taky jezdil a neměl jsem s nimy problém a ni na horách ve sněhu,tak nevidím prooblém proč se k nim zase nevrátit.Na ty kecy o tom že nejsou dobré,už nedám. http://www.zbozi.cz/…

Zlatý

Ne

Ne - ještě je nepotřebuji. A až přijde čas, tak za půl hodiny je nazuji.

Pokročilý

Ano

Doplňuji:
Asi od pulky Rijna,protoze letni uz byly na odpis. A urcite se nevyplati na zimnich pneumatikach setrit.

Diskuze k otázce

Zlatý

terry

A....povinnost - neplatí to pro souvislou vrstvu sněhu? Krom míst označených?

Zlatý

terry

cochee - dle doplnění to vypadá, že přezuto máš, pak nevím, proč jsi neodpovídal ano. A 15 st nad nulou se mi zdá dost na zimní pneu.

Stříbrný

cochee

terry - otazník jsem dal, protože se mi odpověď na otázku zdála naprosto jasně ano ve všech případech - jak je vidět, mýlil jsem se. U nás už patnáctky teploty nejsou, deset a méně. S povinností se to má v letošním roce takto: Podle novely, která platí od loňského listopadu, mají motoristé povinnost mít v období od 1. 11. do 31. 3. na autě zimní pneumatiky, pokud je na silnicích souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo to lze během jízdy očekávat. Ta poslední věta v souvětí ovšem znamená, že když vás při silniční kontrole zastaví špatně vyspaný policista a vy budete mít letní gumy, máte "smolíka" :-)

Zlatý

terry

Je někde napsáno, jak velká ona souvislá vrstva musí být? Nebo to záleží na onom příslušníkovi?

Stříbrný

cochee

No právě že není :-)

Zlatý

venkovan

Špatně vyspalý policajt má smolíka, pokud neprokáže, že během jízdy mé jízdy nastane situace pro zimní pneu. Očekávat lze lecos.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.