Přijde mi že téměř každý úspěšný človek je žid. Co vy na to máte stejný postřeh?

NA ZACATEK NIKOHO MYM DOTAZEM NECHCI NASTVAT TO AT HO RADŠI SMAZOU. Nedavno jsem se dival na velmi uspesneho stvoritele hry Minecraft a zdalo se mi ze se oblika prevazne do cerneho a s kloboukem tak ci rikam ze byt zidem je zakladni predpoklad pro uspech.

Myslite si totez?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

ANO 29% NE 71%

Nejlepší odpověď

Zlatý

NE

Ani bych neřekla, že téměř každý úspěšný člověk je Žid, ale byli a jsou dobří obchodníci, ekonomové, podnikatelé.
"Nejlépe se Židům dařilo v obchodu. Hledali nový a volný prostor k expanzi, a mimoděk tím často vytvořili trhy pro zcela nové produkty a služby. Vynalezli nové maloobchodní instituce, od obchodních domů po prodejní sklady.

V 19. století se stal nejrychleji rostoucím ekonomickým odvětvím průmysl služeb, který zahrnoval také informační a zábavní aktivity, v nichž Židé vynikali zcela mimořádně – od nakladatelského průmyslu přes kabarety a od filmového průmyslu až po komerční sporty. Nepoměrně vysoký úspěch slavili i ve vzdělanostních oborech – medicíně, právu a bankovnictví –, které jsou pro moderní kapitalistickou společnost zcela klíčové."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

NE

nesnáším tyhle generalizace. To je jako jmenovat pár vynálezců, malířů a spisovatelů a říct, že skoro každý úspěšný člověk je muž.

ANO

Doplňuji:
Myslím si, že u Židů je tato schopnost daná historickým kontextem. Po mnoho staletí museli nacházet nové a nové cesty, jak přežít. Ve středověku Židé prakticky nemohli vykonávat jiná povolání než obchod, proto měli i svá ghetta, aby byli i teritoriálně odděleni. Protože je okolnosti nutily hledat nová řešení, mají určité předpoklady být úspěšnější než jiní. Ale to neznamená, že by to platilo paušálně pro všechny.

Pokročilý

NE

Doplňuji:
Nepříjde mi že skoro každý slavný člověk by byl žid ..

Bronzový

ANO

Třeba Hitler.

Pokročilý

Stříbrný

NE

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.