marci1

Přihlásí se někdo na tuto nabídku práce?

Dnes jsem viděla na dveřích obchodu vyvěšenou nabídku práce: „Přijmeme prodavačku (i brigádně), která nekrade.“

Nejlepší odpověď
Kepler

No totok! Za to kulové co tam platí, bych si nesměl ani nic čórnout?!

Další odpovědi
Mravenec

No hlavně je ten inzerát trochu v rozporu se zákonem, ale o tuto pozici bych se rád ucházel!

rouzi

Dala bych jim podepsat hmotnou odpovědnost.
To se jistě děje, spoléhat na to, že se budou hlasit jen poctivci je bláhové.
Krade se, a krást se bude, jde jen o to, kdo se nechá usvědčit, chytit.

anonym

Asi jo, hlavně se budou hlásit ty co kradou

Smode

Ne. Jedná se nejspíše o neznalého (v lepším případě) či pořádně nesolidního zaměstnavatele. V každém případě špatného zaměstnavatele. Každý kdo má vydělávající obchod s čímkoliv moc dobře ví, že nějaké to procento prostě neuhlídáš. Nikdy. Není to možné. A zdaleka to nemusí být chyba prodavačky. Ta chyba je navíc velmi často nedohledatelná. To musí zaměstnavatel vědět. Stejně jako je možné si párkrát svoji prodavačku namátkou jakkoliv vyzkoušet a pokud krade, okamžitě ji vyhodit a přijmout jinou. Pokud podle něj kradou všechny zavání to spíše neschopností zaměstnavatele – jako v tomto případě. Takový by měl ukončit své podnikání a jít se zapsat na úřad práce. Přijdou jiní kteří si správné lidi vybrat umí a vést je umí také lépe. A zaplatí jim jistě také líp.

ivzez

Přihlásí.
Většina zaměstnavatelů předpokládá, že všechny prodavačky
kradou, jen to málokterý přizná takhle veřejně.

K odpovědi Rouzi:
Neznám žádný obchod, jehož majitel by se zaměstnanci
(nejen s prodavačkami) neuzavřel dohodu o odpovědnosti.
Problém je v tom, že dohoda krádežím zabránit nemůže,
a v tom, že ne každý majitel zaměstnancům vytvoří vhodné
podmínky k dodržování dohody.

Zaměstnanci potom musí zaměstnavatele na nevhodné
podmínky upozornit a pokud je zaměstnavatel do 14 dnů
neodstraní, mají právo od dohody odstoupit.

Činit prodavačky odpovědnými za krádeže zákazníků podle
mne není korektní, protože prodavačky nemohou uhlídat vše.