wendyX

Při jaké teplotě (~orientačně)- zmrzne pivo?

Řekněme- běžná světlá desítka s udávaným obsahem alkoholu
4,1% obj.?

Nejlepší odpověď
annas

Jugarův odkaz se týká otázky Zmrzne v mrazáku víno?

IInformace se liší, uvádějí se při uložení piva v mrazáku.

Našla jsem, že ledové pivo, které je oblíbené v Austráliii, se podchladí na teplotu –3 °C. Pivo zmrzné a vytvářejí se v něm ledové krystalky.

https://books­.google.cz/bo­oks?id=JldthTm­UavEC&pg=PA130­&lpg=PA130&dq=kdy+mrzne+­pivo&source=bl&ot­s=vdjcEoxfxa&sig=zSiv­3QVgMHS0dyb00mbrxNDC4Mk&­hl=cs&sa=X&ved=0CFcQ6A­EwCGoVChMIlb_ih-7xyAIVA2APCh0w8Qbp#v=o­nepage&q=kdy%20m­rzne%20pivo&f=fal­se

Ještě něco k tuhnutí

Můžeme dát skleněnou láhev s pivem do mrazáku pro rychlejš ochlazení?

Skleněná láhev s pivem byla vložena do mrazáku, kde byla teplota – 23 °C.
Pivo je tvořeno převážně vodou. Ta po ochlazení na teplotu 0 °C začala mrznout a zvětšovat svůj objem. Sklenice praskla. Vzniklý led ji roztrhl.
http://www.mvp­.cufo.cz/mate­rialy/47.htm

Další odpovědi
anonym

Pivo, pokud ho vyndáš z mrazáku za 3–4 hodiny je ještě tekuté, ale jakmile s lahvi klepneš o stůl, okamžitě zmrzne. A teď si lam hlavu proč se tak stalo.

Jugare, pleteš si víno s pivem.

Agneta

Odhaduji: přibližně při mínus deseti. Na dně zbyde asi 2 cm na hnědo zbarveného, tekutého lihu – a nad ním bude průhledný nezbarvený led.
:D

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zmrzne-v-mrazaku-vino
Vždyt já mám ve sklenici od piva víno,to je mi ale mizérie.

xxx3

problém je, že nezáleží jen na tom alkoholu, ale i na množství cukru, případně dalších látkách.

gobls

Ono nezáleží jen na obsahu látek, ale i na tlaku uvnitř lahve. Slyšel jsem něco o tom, že zavřená natlakovaná minerálka po „zmrazení“ byla stále kapalná, ale jak se lahev otevřela, hned co vytryskla, tak omamžitě zmrzla.

anonym

Ty dáváš sklenici od piva s vínem do mrazáku. To není mizérie , ale blbost-tvoje!