bazuka

Při jaké koncetraci přestává být vodík hořlavý ?

nejlépe v objem. procentech
Doplňuji:
Každá hořlavina má jistou mez při zředění, kdy hoří – např. líh se těžko podaří zapálit při 20 %. Totéž musí existovat i pro vodík ,dejme tomu při smíchání s dusíkem anpokusem o zapálení na vzduchu. K tomu směřeje má otázka.

Nejlepší odpověď
mosoj

Při 100 %. Vodík sám o sobě nehoří zrovna tak jako zemní plyn. K hoření potřebuje vzduch.

Při koncentraci 1:8 ( vodík:kyslík) je nejvíce reaktivní a tvoří tzv třaskavou směs.
Doplňuji:
Mezní hodnota hořlavosti ve vzduchu je 4 – 75 %

http://encyclo­pedia.airliqu­ide.com/encyclo­pedia.asp?GasID=36&Cou­ntryID=32&Lan­guageID=17#Ge­neralData

Další odpovědi
Michal Kole

Tak to nevím, ale dost bych se tomu divil, kdyby to byla pravda, že by při větším množství vodíku přestala existovat možnost hoření, exploze.

Vodík se tuším používá i při svařování, ale podrobnosti si již nepamatuji.

Ale třeba u kyslíku, když jsou 3 molekuly O3 – ozón tak je jedovatý.

Tak možná je něco podobného i u vodíku, že při více molekulách a jiné „struktuře“ by hořlavý efekt být nemusel.

mosoj

Děkuji za objektivní ohodnocení !