van.ecke.

Přezkoumání rozsudku dle nového tr. řádu, zákona…

Pěkný den,
Může mi někdo poradit co musí obsahovat žádost o přezkoumání rozsudku dle nového tr. řádu?

A mám vůbec na toto přezkoumání právo? rozsudek byl a nabyl pr. moci před 1.1. avšak dle noveho řádu je třeba u peněž. trestu jiný postup kde se musí soudce řídit tabulk. a o to mi právě jde???
Je to tedy možné? děkuji moc za odpověd.

Odpovědi
standa

Vaší otázce rozumím, i když je napsaná dost lidově 🙂
(btw: trestní řád je úplně jiný předpis než trestní zákoník, o který v tomto případě jde…)

V daném případě byly k ´přezkoumání´ povinny přímo soudy, které velmi dobře věděly, kterých případů se novela trestního zákoníku týká…

Pokud se domníváte, že se tak ve ´vašem´ případě nestalo, máte možnost podat mimořadný opravný prostředek proti již pravomocnému rozhodnutí, a to DOVOLÁNÍ.

Upozorňuji, že v tomto případě se bez nezbytné asistence advokáta nevyhnete.