Marta84

Převod: Kolik je 0,9USD/Lb na USD/kg, já počítal 0,9 USD/Lb * 0,454 (1libra=kg) = 0,4086USD/kg , ale prý je to špatně.

Zajímal by mě správný výsledek nebo potvrzení správnosti. Jsem sám a připadá mi to jako jednoduchý příklad, když se na tim člověk správně zamyslí.

Odpovědi
anonym

Podívej se ještě jednou na hodnoty libry. Mám za to, že jsi vzal jako určující údaj hodnotu UK libry, nikoliv US.

Tabulka US hodnot mi poskytla tyto informace:

Hmotnost
437,5 grains = 1 ounce
16 ounces = 1 pound (7000 grains)
14 pounds = 1 stone
100 pounds = 1 hundredweight [cwt]
20 cwt = 1 ton (2000 pounds)

autacek

Otázka je, co je USD za jednotku, obávám se, že je to jednotka měnová, nikoliv váhová. A shodou okolností je Libra též měnová jednotka. Má se vůbec počítat hmotnost ?
Doplňuji:
Ale jinak máš převod liber na kila správně.

nonnel

Podívej se na stránku http://www.jed­notky.cz/