Je dobrý nápad přestup na gymnázium do Prahy?

Ahoj, nejsem si jistá, jestli mi tady někdo jste schopni poradit, ale zkusím to. Je mi 15, jsem v 9. třídě na jednom prestižním gymnáziu v Olomouci. Šla jsem sem ze 7. třídy a škola jako taková mi vyhovuje. S čím jsem ale nespokojená jsou spolužáci - nikdo se tu se mnou nebaví, nemám žádné přátele, netvrdím, že je to jenom jejich vina - jsem docela tichá a ostýchavá, ale i tak ... Nedávno, mně přišlo na mysl změnit školu, teoreticky bych mohla dělat klasické přijímačky na střední školu. Já bych chtěla jít do Prahy, vím, že to zní strašně bláznivě, tak daleko, když už teď jsem na dobré škole, ale já tak nějak cítím, že by mi to vyhovovalo. Nejsem sice "internátní typ", ale rodiče se rozvádějí, Prahu mám strašně ráda a ve své nynější škole nejsem spokojená, chtěla bych začít "odznovu." Chtěla bych jenom poprosit o radu, co si o tom myslíte, jestli vám to připadne jako hodně hloupý nápad, případně doporučili nějakou dobrou školu - zatím jsem si našla Gymnázium Jana Keplera a Na Zatlance ...

Odpovědi:

Bronzový

Přestoupit samozřejmě můžeš, nejspíš bys ani nemusela dělat zkoušky, ale je třeba se zeptat a domluvit se. Přestup by ale asi byl dobrý až od září, tahle by byli problémy s klasifikaci a tak.
Nejsi dospěla, pořád za tebe rozhodují rodiče, nevím jaký na to mají názor, ale zkus jim celou situaci konstruktivně vysvětlit, snad to pochopí.
Hloupý nápad to určitě není, jen to pořádně promysli, je to důležité rozhodnutí :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.