Rokio

Pokud zaměstnanec je v práci přesčas a vydělané peníze navíc daruje rodině, jedná se o projev altruismu?

Předpokládejme, že svým nejbližším dává pravidelně pořád stejné peníze, který každoročně navyšuje o inflaci (anuitní příspěvek na domácnost) a občas jí věnuje něco navíc. Jedná se o dar.

Daný skutek koná, aby udělal radost své rodině a pro dobrý pocit.

Nejlepší odpověď
da ny

jiný názor

NE
„Mezi příklady účinného altruismu patří:
Vyhledávání charitativních organizací, které jsou v pomoci druhým nejlepší na světě.
Pomáhat lidem najít zaměstnání, kde mohou mít významný společenský dopad.
Podílení se na výzkumu největších světových problémů a způsobů, jak je řešit.“
https://www.e­fektivni-altruismus.cz/co-je-efektivni-altruismus/

Další odpovědi
Drap

jiný názor

Myslím že neni. Považoval bych to za přilepšení rodině

cappuccino

je to samozřejmost

Na chodu domacnosti by se mel podilet kazdy clen rodiny. Kazdy podle svych moznosti.
O altruismu se nehovori v souvislosti s vlastni rodinou.