Savier

Přešel jsem z piva na víno. Přestanu tloustnout?

Za poslední dobu jsem trochu přibral.

Nejlepší odpověď
Filip84

No, to ani omylem! 😅

Za prvé, je tu to množství – kolik toho vypiješ, za den? Dva litry? 😅 Nebo víc …? 😅😅

Za druhé, má na to vliv i psychika, samozřejmě. A stravovací návyky, že? Většina lidí jí blbě! 😅

Potom, víno má hodně cukru. Pokud nepiješ kvalitní víno, tak to, vlastně, ani moc víno není. 😅 Nebo jinak: může být, i v „krabičáku“ můžeš najít kvalitní víno, rozuměj kvalitní v tom směru, že to bude víno z hroznů, nepřesířené, nedoslazované, bez chemických sraček, bez přidaného alkoholu, atp. Ano, bude to mladé víno. Ano, bude to neskutečná směska, oni vykoupí tu odrůdu, kterou chtějí, za co nejnižší peníz a je jim absolutně šumák, jestli je to v Hispánii, v Mongolsku, nebo někde v italských horách. Jo, a pak to ještě smíchaj! 👌😅 Ale bude to víno.

Ano, ale víno se neskutečně pančuje. Není tam kolek, jedno s druhým. Třeba Medvědí krev, nebo Sklepmistr, patří k nejpančovanějším vínům u nás. Jo, a jen tak mimochodem, ten Sklepmistr je s „krabičákem“ v tom, co jsem výše popsal, prakticky na zero. Hlavně v tom, že už to dávno není české víno, že to je směska bůhví odkud, atp.

Pokud bys pil „řemeslný“ víno, prostě víno, arciť laciný, tak až tak tloustnout nebudeš. Aniž bych Tě chtěl podceňovat, tak se obávám, že to pančování nepoznáš. A co chceš, když budeš pít směs vína, vody, přidaného alkoholu, cukru a chemických barviv a ochucovadel? 😅

Další odpovědi
df

Ty jsi zanevřel na🍺🤨? No má úcta😳
Jako taky si dám občas 🍷, ale 🍺 chlemtám denně už skoro 20 let. Ze začátku 1–2, pak 2, pak 2–3. Teď 3.🤓
Mám 90 kg při výšce 176 cm. Je pravda, že když jsem začal, tak jsem měl 68 kg🤔. Ale z 🍺 to není. Můj tchán, který už je v pánu, chlastal ligu a byl hubenej.

elkon

To ti nepomůže a vína za stovku ti moc dobře neudělají, jsou to sračky. A pokud jde o zdraví, tak to ti naopak může uškodit. Pokud chceš pít víno, tak kvalitní. Pokud ale zůstaneš u piva, tak si dávej Prazdroj 12. Zde je citace článku: „Všechna piva u nás se pohybují v rozmezí 4 – 5 pH. Převedeno do lidské řeči to znamená slabě kyselou oblast. Plzeňské pivo, především díky používané velmi měkké vodě, ale i celkovému složení se pohybuje v horní polovině tohoto intervalu. Prostředí žaludku je velmi kyselé prostředí, proto mnohdy lékaři doporučují lidem s potížemi trávicího traktu „plzeň" jako vhodný (ve srovnání s prostředím žaludku zásaditý) nápoj k vyrovnání kyselosti žaludku. Nejsme si vědomi, že by lékaři doporučovali ještě nějaká jiná piva pro tento účel“.

cappuccino

Kdyz pridas jizdu na kole nebo jiny sport, tak mozna ne!!

Tonda Káňa

df, no je to na tobě vidět, asi ti to pivo už zabilo značnou dávku mozkových buněk 😃🤣 Jen pokračuj, ať je tu pak ještě větší sranda 👌

Filip84

Jinak denní limity, pro naše lidi, jsou tady:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vypijete-za-den-vice-alkoholu

Savier

Medvědí krev, sklepmistr. Fujky! To bych do huby nikdy nedal. Kupuju si většinou vína za stovku. Děkuji.

da ny

Jaké množství vypijete!
Kolik toho vypijete denně/týdně?
Od 60, ani lékař nic nenamítá na 2 – 3deci denně (na protažení cév).
Pivo za víno. Tedy za vyšší podíl alkoholu! Bez něj by to nešlo?

Příjem x výdej. Energetický příjem a výdej (kalorie)by měl být optimální,
pak nebudete tloustnout. Místo alkoholu, přidejte do stravy bílkoviny
Přes vinný střik, se dejte na vodu 😛
O chlemtaly, ani ženy nestojí…

Filip84

dany: Hodně toho vypije, tzn.: hodně, opravdu hodně! 😅 Se tu chlubil, svýho času, že dal před pár pívy 15 panáků vodky … 👌😅

Savier, honem – dupej, vysyp, kolik toho vína stáhneš za den! 😈

Savier

Málo. Jen „na chuť“.

Filip84

Savier: Co to je „málo“? Kolik to je? Litr, dva, tři …? 😅

Savier

No teprve dnes jsem započal „vínovou dietu“ takže nějaký průměr ti úplně neřeknu 🤣

Filip84

Savier: Ale to nic neznamená, víš? 😅😈 Někdy to znamená jenom to, že Tě kvalitně ojebou! 😈