Pokročilý

Přesazování/roubování/stříhání pomerančů?

Mám cca 9 let staré rostliny pomerančů, vzrostlých z pecek. Jsou vysoké cca 30 cm. Několikrát přesazované, mají ostřihnuté odumřelé větvičky. Zatím bez sklizně vlastních plodů. Mám roubovat/stříhat/přesazovat, nebo čekat? Jestli R/S/P tak kdy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

vypěstoval jsem z pocek pomeranč a citrony a po čase jsem zjistil v zahradnictví že aby rodily tak se musí naočkovat, tedy naroubovat. tak jsem to vzdal a koupil si citrusi z obchodu už rodící.Dobrou radu najdeš zde http://www.citrusy.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Na podobné téma jsem odpovídal před třemi dny:
Pokud jste si ze semen mandarinky, citronu, pomeranče či grapefruitu vypěstovali vlastní rostlinku, bohužel bez roubování nepokvete a nebude tudíž tvořit plody. Takto vypěstované rostliny rostou keřovitě a mají ostnité stonky. Takovéto divoké rostliny je třeba naroubovat, aby začaly kvést a plodit.
Před pár lety jsem také pěstoval citroník a vzpomínám si, že rostlinka byla roubem na podnoži grepu. Několik roků kvetla i rodila a dělala nám radost. Stejného výsledku lze dosáhnout při troše trpělivosti vegetativní cestou - nechat zakořenit větvičku z naroubované rostliny. Tyto pokusy jsme praktikovali doma v bytovce a podařilo se nám vypěstovat také kávovník vč. sklizně několika zrnek kávy a banánovník čínský -banány byly sice menší, ale krásně sladké a šťavnaté. Dodnes mám odnož na komodě vedle postele a známým se občas chlubím, že jsem jeden z mála lidí, kteří v Česku spávají pod banánovníkem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 649
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.