Přepis vozidla na nového majitele. Poradíte prosím?

Dobrý den, před měsícem a půl jsem prodal svůj vůz, který není nijak zatížen ekodaní a byl v perfektním stavu. Při prodeji jsem dostal peníze, podepsali jsme smlouvu a já dal kupujícímu plnou moc k odhlášení vozů z registru vozidel k následnému prihlaseni, jelikož jsme neměli čas jít tam spolu hned. Od té doby se pan kupující pořád vymlouvá a k prohlášení se nemá. Zkusil jsem mu napsat, že zítřejším dnem podávam trestní oznámení, ale bohužel ani na toto nereaguje a vždy napíše, že zavolá zítra. Poradce prosím o názor, jestli je nejlepším řešením opravdu trestní oznámení podat. Děkuji mnohokrát

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Trestní oznámení na koho a za jaký čin? Mezitím klidně dostanete pokutu až 50.000Kč.
Vaše chyba je častá, a bez možnosti velkého manévrování. Zkuste mu sdělit, že pokud do 5 dnů se nesejdete a převodu, zneplatníte mu techničáky a necháte na základě kupní smlouvy zahájit správní řizení.

z Vaší strany jste udělal vše a tu pokutu by logicky měl dostat on.****špatná věta, sankce hrozí oběma.

Pokud je chytrý jako někteří, usměje se, páč pochopí, že nevíte jak na to. Nebo to víte?
Pak se klidně ozvěte a vyřešíme problém.
Byl jste za ním doma, získejte techničák, ušetříte si prachy.

Další odpovědi:

podle nějakého článku, který jsem četl, tak pokud není auto přihlášené na nového majitele do deseti dnů, tak hrozí pokuta 50 tisíc. z Vaší strany jste udělal vše a tu pokutu by logicky měl dostat on.

jinak tuhle variantu mi také při prodeji nabídl kupující, že to s plnou mocí zařídí. odmítl jsem a auto jsem mu neprodal, jasnej podrazák

Bronzový

Boreczech má částečně pravdu-hrozí Vám oběma pokuta až 50 000kč,ale nemá pravdu v tom že Vy jako prodejce jste si splnil vše co jste měl!!Pokud byste si povinnosti splnil-nebyl by tu dotaz!!
Ve vašem případu vidím jen dvě řešení-jedno legální a druho-protizákonné!!!
Protizákonné-pár kamarádů s bejsbolkami a vymalátit kupci teletinu-trestní posith!!!
Druhé řešení-legální-jít na úřad a zahájit převod-tzn úpodat žádost o změnu,s tím,že kupující se dostaví do třeba do 20 minut a dokončí změnu.Trvat na zápisu tohoto.A protože bude zápis o zahájení změny-úřad vyzve kupujícího k dokončení úkonu!!!!
Ještě doplnění-TO na co a proč? PČR se tímto NEBUDE zajímat není to z jejich pohledu trestné aby toto řešili !!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.