Karelcz

Přemýšlí zvířata o budoucnosti?

Například když má zvíře v zajetí vše co potřebuje. Přemýšlí „jako člověk“ o tom, co udělá když odpadne zdroj potravy apod? Nebo to řeší pouze v případě kdy se tak stane?

Třeba kočka, pes apod…Vypadá to, že tohle neřeší do doby kdy je již pozdě a mají něčeho nedostatek. Tedy jinak jsou v klidu a je jím fuk, že jsou zavření někde a nemohou se dostat ven. Ani nehledají cestu ven, pro případ nouze.

Což, je z lidského hlediska nepochopitelné.

To samé rozmnožovaní se. Jak to tak vypadá, tak zvířatům v zajetí je fuk, zda budou mít potomka anebo ne. Prostě žijí v nějakém prostoru, zemřou a hotovo. Jsou spokojení?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nepřemýšlejí.

Další odpovědi
Magix.cz

Hodně zvířat si dělá zásoby na zimu, a budují k tomu i celkem sofistikované „spíže“, takže asi myslí na horší (budoucí) časy.

anonym

Některá dokáží takticky uvažovat, což vyžaduje přemýšlení dopředu. Spousta zvířat používá primitivní nástroje. Někteří dokonce používají složitější nástroje – jako štěpené kameny, bumerangy, … Pročež ano – něco málo do budoucnosti někteří jedinci promyslet dokáží. To, že by nějaké zvíře mělo plány do budoucnosti (ve smyslu snění a idealizování), se nikdy neprokázalo.

gecco

O budoucnosti (či následcích svého jednání) nepřemýšlejí ani mnozí lidé – stačí, když se koukneš ´okolo´ sebe…
😉

lexx

spousta, většina, řekl bych, lidí žije podobně, něco sice dělá ale hlavně čeká na výplatu tedy mísu žrádla a to v důvěře že to bude nafurt tak, houby…