Stříbrný

přemýšlí někdo nad tím, jak uchovat digitální fotky pro svoje děti a vnoučata?

Dost často vidím, jak moderní maminky a tatínkové fotografují své malé ratolesti digitálním fotoaparátem nebo nějakým chytrým telefonem. Pak to nahrají na fejsbuk. Zajímalo by mne, zda moderní maminka a tatínek přemýšlí nad tím, jak ukáží své ratolesti fotky z mládí, až jí bude 20 - 30 let.

Kde berou tu jistitu, že za dvacet let bude fejsbuk existovat, že tam stále budou mít svůj ůčet a že budou stále čitelné nějaké jpg soubory?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já si jednou ročně vyberu ty co se mi líbí a nechám si je vyvolat. Jasně že nejde vyvolat všechny, to co s digitálem nafotím, by mě asi finančně zruinovalo, ale tak cca100 jich každý rok vyvolám.

Další odpovědi:

Stříbrný

Také jsem nad tím přemýšlel, nejjednodušší je nechat si udělat klasické fotky ve fotolabu (ne tisknout doma) a pokud je chce člověk uchovávat v digitální podobě, tak je musí občas ze starého média (CD, DVD) přezálohovat na nějaké novější, případně překonvertovat do jiného, novějšího formátu.

Bronzový

Udělej si online internetové uložiště a tam si můžeš ukládat fotky. Internet tu bude ještě nějakou dobu :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2739
Zlatý quentos 1322
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.