Pokročilý

Preferujete diesel nebo natural?

Doplňuji:
Ptam se proto ,protože v naši rodině už dlouho se preferuje diesel.. Ovšem s koupí sestřineho auta jsou s tím jenom potíže.Vyměné žhavici svičky nova baterka a auto přesto nestartuje .. Bydlime v horském městě a proto mi přišlo jako benzinové auto lepší na nastartovani a udržbu..přece jenom u benzinu se mi může posrat leda tak řídí jednotka zatím co u dieslu turbo atd atd..Ovšem problem je že pokud s tím chci dojíždět do školy ( 25 tam 25km zpatky) tak by dělala problem jenom snad spotřeba..Proto se ptam jaký máte nazor:)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Preferuju naftu,jelikož dojíždím denně 60km,nízká spotřeba,spokojennost.

Další odpovědi:

Zlatý

;-)
Nezáleží jen na diesel vs. benzin...
Dneska už i benzinové motory mají turba, vstřikovače...
Takže bys pro fundovanou radu musel uvést přesně motor...
;-)
Úplně obecně - pro malý nájezd jsou lepší nízkoobjemové benziny (nižší pojistka), pro větší nájezd větší nafťáky (nižší spotřeba) - ale to je tak vše...

Bronzový

U řidičů je to různé, ale pokud vím, tak 10 z 10 aut preferuje to palivo, na které má stavěný motor ... ;-)
Doplňuji:
Vzhledem k převaze delších tras jsem vždy preferoval diesel. Teď ale víc jezdíme i popojíždění, a to tak jednoznačné není (už mi blikla kontrolka DPF atd.). Současné auto mi doufám dlouho vydrží a další už možná bude hybrid nebo elektromobil (když sleduju pokroky Tesly) ...

Stříbrný

Preferuji Ligiera a Aixama. Objem 500 ccm, naftový dvouválec, spotřeba 2 litry, žádná šikana: nemusí na TK, emise, a neplatí šikanovací (eko-) poplatek, pojištění jako moped. Jede 45 km/h, a má i klima a elektrookna ===► dále preferuji jen Poršátko, Lambíčko a Ferárko. Takže buď 45kmh ===► nebo 345kmh, ale nic mezi :DDD

Bronzový

Do benzínového benzín a do naftového naftu!!!
Nevím ,měl jsem dva ropáky a jeden kasička a druhý bezúdržbák!Měl jsem a mám 4 benály všechny auta mimo 1 ropáka jen běžný spotřební materiál-destičky výfuk, baterie,olej fitlry,svíce,pneu...

Stříbrný

já mám všechny auta na naftu, teda kromě ZILa 131.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.