FikeCZ

Preferujete diesel nebo natural?

Doplňuji:
Ptam se proto ,protože v naši rodině už dlouho se preferuje diesel.. Ovšem s koupí sestřineho auta jsou s tím jenom potíže.Vyměné žhavici svičky nova baterka a auto přesto nestartuje .. Bydlime v horském městě a proto mi přišlo jako benzinové auto lepší na nastartovani a udržbu..přece jenom u benzinu se mi může posrat leda tak řídí jednotka zatím co u dieslu turbo atd atd..Ovšem problem je že pokud s tím chci dojíždět do školy ( 25 tam 25km zpatky) tak by dělala problem jenom snad spotřeba..Proto se ptam jaký máte nazor:)

Nejlepší odpověď
anonym

Preferuju naftu,jelikož dojíždím denně 60km,nízká spotřeba,spoko­jennost.

Další odpovědi
gecco

😉
Nezáleží jen na diesel vs. benzin…
Dneska už i benzinové motory mají turba, vstřikovače…
Takže bys pro fundovanou radu musel uvést přesně motor…
😉
Úplně obecně – pro malý nájezd jsou lepší nízkoobjemové benziny (nižší pojistka), pro větší nájezd větší nafťáky (nižší spotřeba) – ale to je tak vše…

Pepa25

U řidičů je to různé, ale pokud vím, tak 10 z 10 aut preferuje to palivo, na které má stavěný motor … 😉
Doplňuji:
Vzhledem k převaze delších tras jsem vždy preferoval diesel. Teď ale víc jezdíme i popojíždění, a to tak jednoznačné není (už mi blikla kontrolka DPF atd.). Současné auto mi doufám dlouho vydrží a další už možná bude hybrid nebo elektromobil (když sleduju pokroky Tesly) …

Agneta

Preferuji Ligiera a Aixama. Objem 500 ccm, naftový dvouválec, spotřeba 2 litry, žádná šikana: nemusí na TK, emise, a neplatí šikanovací (eko-) poplatek, pojištění jako moped. Jede 45 km/h, a má i klima a elektrookna ===► dále preferuji jen Poršátko, Lambíčko a Ferárko. Takže buď 45kmh ===► nebo 345kmh, ale nic mezi :DDD

honza19hk

já mám všechny auta na naftu, teda kromě ZILa 131.