Meggie2

Na popojíždění po městě je lepší diesel nebo benzín?

Nejlepší odpověď
hapiky

Samozřejmě benzín, i když má o něco větší spotřebu. Diesel je hodně dobrý na delší tratě.

Další odpovědi
_Bůh_

Na popojíždění je ideální elektromobil. Neprodukuje emise, má rychlejší rozjezd, a při domácím nabíjení z domácí fotovoltaiky nestojí provoz v zásadě nic. Při dnešních cenách pohonných hmot to je velká úspora.

Jinak je lepší na kratší vzdálenosti benzín. Na delší diesel.

Emefej

Kolo.

Arne1

Plyn – podívej se na různé rozvážkové služby. Pokud nejsou tak bohaté aby měly elektriku, tak jezdí na plyn.

aliendrone

Na trochu relevantní odpověď musíš upřesnit o jak staré technologii se bavíme. Třeba u dieselů e SAKRA rozdíl v provozních nákladech u soudobých aut (do kterých k naftě musíš tankovat i „modré chcanky“) a něčím takovým, jako byl třeba motor VW 1,9 SDi. :)
BTW – ani s tím „plynem“ to není tak jednoduché. Jde o CNG nebo LPG? Páč ti první dnes brečí jak želvy! :D :D :D

Šlo by ale porovnat vhodnost KONKRÉTNÍCH motorů. Naprd jsou už i benzíňáky s vysokotlakým vstřikováním, LPG je sice levné, na druhou stranu výměna podpálených ventilů také něco stojí… Zkrátka to NEJDE zevšeobecnit, no. :)

zdenek l

Elektromobil.

Arne1

aliendrone: CNG sice podražilo, ale stále je levnější jak benzín. Beru-li cenu za jeden kg na stojanu 50 Kč, tak je to ekvivalent benzínu 35.70