Bucpet

Nevíte, co se stane, když pracovní úřad pošle někoho na špatnou adresu? Více v doplnění.

Dobrý den, zajímalo by mě co se stane, když pracovní úřad pošle někoho na špatnou adresu. Přijdete na adresu, která není nijak blízko vašeho domu a vy zjistíte že firma zde už nesídlí. Po telefonu zjistíte adresu ovšem další přesunutí by trvalo asi hodinu. Nestihnete to do konce pracovní doby. Na úřadu práce je vám telefonicky sděleno: zařiďte si to s firmou.

Původní neotázka
Pracovní úřad poslal na špatnou adresu

Nejlepší odpověď
Drap

A co chceš vědět? Musíš si to zařídit s firmou. Dohodnout schůzku třeba na příští den.

Další odpovědi
Dochy

Někdy se PU chová jako „úřad“, někdy mají lidský přístup… Z minulosti vím o případu, kdy uchazeče nutili jezdit na pohovory do firem které dávno hlásili že místa jsou již obsazená. A nezajímalo je, že člověk projíždí zbytečně prachy, které nemá. I po tel. informaci že místo už není k dispozici musel člověk jet pro razítko, že tam byl (nebylo to v Praze, kde se všude dostaneš na tramvajenku, nebo jeden lístek za 24kč, ale na Jižní Moravě a ta doprava byla tehdy autobusy s přestupem)
Doufal jsem, že přístup už je trochu vstřícnější.

led

Pracovný úrad nemôže za firmy, ktoré si neplnia svoju oznamovaciu povinnosť.
1 – Skutkový stav, tj. neplatnú adresu prirodzene vo vlastnom záujme nahláste na Úrad práce, tým zdokladujete, že ste boli tam, kam vás poslali.
2 – Ak máte možnosť zistiť novú adresu, dohodnite si na naj schôdzku.
PS.
môj názor:
firma, ktorá si neplní základné povinnosti voči Úradu práce, si neplní ani základné povinnosti voči zamestnancovi,
teda (pre mňa) je to nespoľahlivá firma.

Dochy

LED: Neznám konkrétní případ tazatele, ale vím, že v případě který jsem zmiňoval v diskusi níže lidé z firmy argumentovali tím, že na UP už před řádově týdny hlásili, že místo je obsazené. A UP to ani nerozporoval, ale chtěl po uchazeči razítko.

led

Ak poznáte prípad, kedy si pracovník UP neplní svoje povinnosti nepravdivým informovaním žiadateľa o prácu, nahláste ho na nadriadený orgán – vedúci konkrétneho Úradu práce, ministerstvo sociálnych vecí…
Pokiaľ ľudia budú ticho, nič nedosiahnú.
Poznám prípad, kedy pracovníčka ÚP poslala 50 ročného žiadateľa (s technickou praxou v divadle) do baletu tancovať. Na po sťažnosti na správanie sa vyletela na hodinu z práce a postavila sa do radu z druhej strany pultu. vyletela

led

prepáčte prosím preklepy, pri písaní som v duchu videla tú scénu a nie písmená,(spomenula som si na toho žiadateľa, ktorý už nie je medzi nami)

Dochy

U mně to nebyla osobní zkušenost a je to už řádově 10 let zpátky. Já s tím nic nenadělám. Tak by mně zajímalo, jestli ještě někdo má podobnou zkušenost a zkusil nějakou tu ofic. stížnost. Protožepodobných případů už jsem slyšel víc a že by se to někdo snažil řešit o tom nevím – od Vás je to snad prvně co o slyším o takovém případu.

Bucpet

Drap ano nakonec se domluvila druhá schuzka, ovšem místo je absolutně „z ruky“ a navíc obsazené, spousta přestupů a celkově daleko. Dochy bohužel nic se nezměnilo ba naopak někdy slyším i horší věci. Například posílat někoho na neexistující firmu- taky se stalo.

Dochy

Když některé ty historky už mi připadají jako zvůle úředníků. A přitom sám mám s UP zkušenost poměrně dobrou. Má smysl v podobných případech na nějakou stížnost? Zkoušel to někdo někde?
Protože nutit někoho aby jezdil po všech čertech s předem známým výsledkem (neexistující místo, ztráta času a peněz) je blbost a proti smyslu existence tohoto úřadu. Vždyť ten je přeci proto, aby zájemcům pomohl práci najít, ne aby jim vyčerpával prachy blbostma a znechucoval je nesmyslnými požadavky…