Gestas

Požíval Ježíš metodu nenásilného odporu?

Odpovědi
dubraro

Podle mého názoru spíše nabízel a vysvětloval něco nového, než praktikoval jakýkoliv odpor proti starému či stávajícímu.

anonym

Souhlasím s dubraro. Problém byl, že o to pohanské kultury oprávněně neměly zájem, měly vlastní božstva.

ivzez

Ne.
Metodu lze praktikovat (případně používat),
nikoliv požívat.

dubraro

Leonix:
Ježíš byl v opozici vůči judaismu, ne vůči pohanským kultům. Působil v Judeji a jeho následovníci byli židé. Teprve později začali křesťané mezi sebe přijímat pohany, a byly o to velké boje. Viz Pavel z Tarsu.