Avatar uživatele
gecco

Používáte raději věci jednorázové a nebo věci opakovatelně použitelné?

Můj dotaz inspiroval Rohlik svou otázkou na kapesníky…
😉
Ale takových věcí (s)potřebujeme více – třeba obaly.
Řídíte se při nákupu a spotřebě tím, zda lze věc použít opakovaně (za použití nějakého čištění) nebo preferujete jednoduchost ´vyhození´ (bez dalších nároků na opětovné použití)?
A – proč?
_____________­________________
Já preferuju opakovaně použitelné obaly před těmi jednorázovými. Anebo obaly snadno recyklovatelné (třeba plech vůči plastu).
😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: gecco

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, pusinka50, redy, briketka10, zzzzz, marci1, Rokio před 2652 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Obojí, ale obojí také využiji do mrtě, než to vyhodím. To znamená, že kolikrát už ani není co vyhodit. Jsem už takový člověk. Opakovaně používám mimo jiné i jednorázový věci!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Používám spíš opakovaně použitelné obaly. Koupím např. PETku s vodou a pak ji opakovaně používám s vlastním pitím, když někam jedu. Kelímek od jogurtu či pomazánkového másla se využije při „malé“ potřebě, když lékař chce vyšetřit krev a moč. Plastové obaly či tácky od koupeného masa, cherry rajčat, použiji třeba na jídlo a cukroví, které dávám mladým o Vánocích. Kartonové krabice se dají využít na uskladnění věcí, mám v nich třeba brambory, cibuli, česnek. Atd. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Jak u čeho.
U kapesníků, panapru apod. preferuji jednorázové použití…
(–:

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Opakovaně používám i to, co k opakovanému použití není (tedy kromě zmíněného panapru 🙂. Hlavně obaly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Také preferuji věci opakovaně použitelné, hlavně obaly. Jednorázově papírové kapesníky, panapru apod. Minerálku si kupuji jen ve skle. Žádné petky mi do domu nesmí. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Ivzez – jasnačka, tyhle komodity jsou jasné…
😉

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Gecco, vidíš, já ti říkal, že je to tady poslední dobou nějaký divný. Po takový době ses hrdě vrátil a už je to přes hodinu a nikdo ti neodpovídá, všichni prdí na všechny a ty se svým návratem seš té místnělokální neúcty důkazem! ;)

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Zjentku – však já tu už dlouho nepobudu…
😉
Kontakt na mne – gecco@centrum.cz – a neboj, nehodlám zdejší web dlouho podporovat…
Nebudu tady…
😉

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Tak to je pěkný, já se sem vrátila a ty odejdeš? Jeden z mála rozumných lidí, co tu jsou? To přece nemůžeš udělat!!:-)) Mám zkažený den.:-((

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

No jo – asi musím…
😉
Nevím, jestli jsem rozumný, ale tady se mi situace prostě nelíbí…

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Nic nemusíš.:-) Nebyla jsem tu dlouhou dobu, právě proto, že se to tu hodně změnilo a přestalo se mi tu líbit. Důvody jsou jasné, asi nemusím být konkrétní. 🙂 Ale na druhou stranu, od zdejších dlouhodobých rozumných uživatelů se leccos nového dozvím, co jsem nevěděla, někdy se i pobavím. Chyběl bys tu více uživatelům, tak si to rychle koukej rozmyslet.:-)) 🙂

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek