gecco

Používáte raději věci jednorázové a nebo věci opakovatelně použitelné?

Můj dotaz inspiroval Rohlik svou otázkou na kapesníky…
😉
Ale takových věcí (s)potřebujeme více – třeba obaly.
Řídíte se při nákupu a spotřebě tím, zda lze věc použít opakovaně (za použití nějakého čištění) nebo preferujete jednoduchost ´vyhození´ (bez dalších nároků na opětovné použití)?
A – proč?
_____________­________________
Já preferuju opakovaně použitelné obaly před těmi jednorázovými. Anebo obaly snadno recyklovatelné (třeba plech vůči plastu).
😉

Nejlepší odpověď
zjentek

Obojí, ale obojí také využiji do mrtě, než to vyhodím. To znamená, že kolikrát už ani není co vyhodit. Jsem už takový člověk. Opakovaně používám mimo jiné i jednorázový věci!

Další odpovědi
pusinka50

Používám spíš opakovaně použitelné obaly. Koupím např. PETku s vodou a pak ji opakovaně používám s vlastním pitím, když někam jedu. Kelímek od jogurtu či pomazánkového másla se využije při „malé“ potřebě, když lékař chce vyšetřit krev a moč. Plastové obaly či tácky od koupeného masa, cherry rajčat, použiji třeba na jídlo a cukroví, které dávám mladým o Vánocích. Kartonové krabice se dají využít na uskladnění věcí, mám v nich třeba brambory, cibuli, česnek. Atd. 🙂

ivzez

Jak u čeho.
U kapesníků, panapru apod. preferuji jednorázové použití…
(–:

Kepler

Opakovaně používám i to, co k opakovanému použití není (tedy kromě zmíněného panapru 🙂. Hlavně obaly.

marci1

Také preferuji věci opakovaně použitelné, hlavně obaly. Jednorázově papírové kapesníky, panapru apod. Minerálku si kupuji jen ve skle. Žádné petky mi do domu nesmí. 🙂

gecco

Ivzez – jasnačka, tyhle komodity jsou jasné…
😉

zjentek

Gecco, vidíš, já ti říkal, že je to tady poslední dobou nějaký divný. Po takový době ses hrdě vrátil a už je to přes hodinu a nikdo ti neodpovídá, všichni prdí na všechny a ty se svým návratem seš té místnělokální neúcty důkazem! ;)

gecco

Zjentku – však já tu už dlouho nepobudu…
😉
Kontakt na mne – gecco@centrum.cz – a neboj, nehodlám zdejší web dlouho podporovat…
Nebudu tady…
😉

pusinka50

Tak to je pěkný, já se sem vrátila a ty odejdeš? Jeden z mála rozumných lidí, co tu jsou? To přece nemůžeš udělat!!:-)) Mám zkažený den.:-((

gecco

No jo – asi musím…
😉
Nevím, jestli jsem rozumný, ale tady se mi situace prostě nelíbí…

pusinka50

Nic nemusíš.:-) Nebyla jsem tu dlouhou dobu, právě proto, že se to tu hodně změnilo a přestalo se mi tu líbit. Důvody jsou jasné, asi nemusím být konkrétní. 🙂 Ale na druhou stranu, od zdejších dlouhodobých rozumných uživatelů se leccos nového dozvím, co jsem nevěděla, někdy se i pobavím. Chyběl bys tu více uživatelům, tak si to rychle koukej rozmyslet.:-)) 🙂