Používáte někdy slovo vylifrovat?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, nás v Sudetech zcela běžné slovo.

Další odpovědi
Rommart

Ano požívám, nejčastěji ve vztahu s různými dealery zboží, zástupcům církví a jiným.

Drap

Ano. V mém kraji je to běžně používané slovo.

dubraro

Dnes již zřídka, když jsem žil na Moravě, používalo se běžně vy významu něco nebo někoho vyhodit, odvézt, zbavit se…
Německy Lieferung = dodávka, dovoz (zboží)

Cenobita

Někdy, je to takové rázné či rázovité slovo, expresivní (citově zabarvené). Používá se když chce mluvčí zdůraznit, že byl dotyčný vykázán ven rázným způsobem.

obdobné je: vypakovat, poslat šupem (tam a tam), vyprovodit, vykázat apod.

zjentek

Na Ostravsku hodně běžné, často užívané slovo.