bolak

Použili jste někdy v životě, v nějaký životní situaci, větu „peníze nehrajou roli“ nebo její ekvivalent?

Nejlepší odpověď
www

Ano, několikrát.
Kdysi například kamarád rozjížděl svoji firmu se slušným nápadem a já mu pomáhal.
Při hledání výrobního postupu nebylo vhodné se příliš vázat náklady, poněvadž pozdější výdělek byl jistý. Vyšlo to.
Samozřejmě, jsou i zcela běžné situace, kdy místo financí je vhodnější obyčejný rozum.

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě, pokud se jedná o zdraví, štěstí a pohodu, tak peníze nehrají roli ! Když je máme ! 🙂

ponovotny

docela nedávno ;) a ten člověk na mě koukal jako, že buď jsem blázen, nebo na něj něco šiju ;)

Jsemtady

Ne, penize ovlivnuji vse. Nehraji roli az kdyz jich je dostatek. Kdysi bych rekl treba laska, dnes uz si to nemyslim, vis jak .. laska zahreje, ale uhli je uhli 😁

Andre5000

Ano, když jsem si potřeboval koupit vysokoškolský diplom.

annas

Když jsem měla velké zdravotní potíže a lékaři nemohli pochopit nejen to, že léky na snižování tlaku mně ho zvyšovaly, potkala jsem svou spolužačku, lékařku, která mě nabídla, že mně pomůže. Tehdy jsem si řekla, ať to stojí, co to stojí, hlavně, že ppmůže … Kolik léčení u ní stálo, raději neuvádím, ale později jsem si uvědomila, že jsem peníze vyhodila, protože malé zlepšení trvalo jen měsíc… Ještě mně dluží Kč 1000…

bolak

no to se dalo čekat, že tě vokradou, když někomu tohle řekneš :))

a jaktože jen 1.000,– vona ti ty peníze za léčbu vrátila?

annas

Nevrátila. Kdepak, ještě mě pozvala na oběd – vybrala si samozřejmě to nejdražší jídlo, ale když měla platit, prý si zapomněla dát peníze do peněženky. Takže jsem zaplatila já …, Tehdy jsem jí platila bankovkou v hodnotě Kč 5000. Ona neměla Kč 1000 zpátky, prý mám předplacené na příští návštěvu. Jenže už jsem k ní raději nešla – druhý podraz – jen jí požádala písemně o vrácení … Nedočkala jsem se … Když jsem o ní mluvila na srazu, dověděla jsem se, že tak dopadli i další … Několik pacientů jí žalovalo u soudu, ale měla dobrého právníka, takže vždy vyhrála. Nikoho nenutila .. To vyšlo najevo až mnohem pozdějí …

bolak

ježišmarja, já kdyby mě řekla že si zapomněla peníze, tak bych jí řek: „nevadí, tak si pro ně skoč domu, já tu na tebe počkám, neboj..“ a bylo by :)

a kdyby nedorazila, třeba by bnkla že už to nestihne, protože zrovna něco musí naléhavě řešit, tak bych jí řek „nevadí, já to tu zatím za tebe vyřídím, neboj..“ a zavolal policajty a nahlásil že utekla bez placení a dal jim její adresu…