arsenalman

Potřebuju pomoct s tímto příkladem:

Jaký je objem půdního prostoru střechy tvaru pravidelného čtyřbokého jehlanu o délce postavné hrany 4,2 m, je –li velikost odchylky boční hrany od roviny podstavy 66°.

Nejlepší odpověď
quentos

já toho potřebuju…

Další odpovědi
Bedy

Nečekej, že domácí úkoly tu za tebe bude řešit někdo jiný.

Navrhuju si udělat pěkný náčrtek, otevřít si učebnici nebo matematickofy­zikální tabulky a ono už to pojede 🙂

Funna

jak se počítá obsah jehlanu snad víš, nebo si to někde najdeš…potřebuješ 2 hodnoty…tu jednu si lehce spočítáš (vyjde ti to v plošných jednotkách)…s tou druhou to bude trochu složitější, ale taky žádná hrůza…dopočítáš si délku úhlopříčky podstavy pomocí pomocí pythagorovy věty…no a pak už znáš dost na to, abys použil příslušnou goniometrickou funkci a máš druhou hodnotu do vzorce pro výpočet objemu jehlanu…jak prosté .-)