Avatar uživatele
Pomuzetemi

Potřebuji poradit jak smazat system telefonu

Dobrý večer dnes mi telefon ukazuje že mám málo paměti v telefonu po promazání zbytečných souborů a věcí které nepotřebuji mi to stále ukazuje… nejvíce dat mi bere Systém- 90,34GB/128GB nevíte jak to promazat ? Může se stát něco špatného s telefonem když se to popřípadě smaže? Píše tam že tam je nějaký pracovní profil, soubory telefonu co znamenají tyto věci? Děkuji za odpovědi budu vděčný 🙂

Zajímavá 0 před 231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Věř mi, že smazat system nechceš.
Doporučuju promazat aplikace (zkontrolovat zda tam nemáš nějaké aplikace cos zkusil a uz nepotřebuješ).
Zkus se podívat zda v telefonu nemáš nějakou funkci na pročištění disku (obvykle jde bezpečně smazat nějaké dočasné soubory – ať už různé staré instalačky, nebo třeba data z reklam apod.) Některé telefony tu funkci mají přímo v sobě, pokud ne, já mám rád aplikaci android assistant, která pak má ještě další možnosti – jako třeba vyhledání velkých souborů (někdy se můžeš podívat jestli jej potřebuješ nebo ne) atd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Jistě, rád pomůžu. Zaprvé, „System“ odkazuje na operační systém a další integrální programy, které umožňují fungování telefonu. Smazání „System“ by způsobilo, že telefon by přestal pracovat. Tato oblast je proto často chráněna proti úpravám nebo odstranění, aby se předešlo nesprávnému použití.

„Pracovní profil“ je oblast v telefonu, kde jsou uloženy data a aplikace, které patří k určitému účtu, například k vaší pracovní e-mailové adrese. Je to oddělené od vašeho osobního profilu, takže můžete oddělit data a aplikace mezi pracovním a osobním životem.

Pokud tedy potřebujete uvolnit více místa v telefonu, tady je několik tipů, které by vám mohly pomoci:

  1. Smazání starých fotek, videí, hudby a dokumentů, které již nepotřebujete. Mnoho lidí má v telefonu spoustu starých fotografií a videí, které mohou zabírat hodně místa. Můžete je přenést na počítač nebo do cloudového úložiště a pak je z telefonu smazat.
  2. Odinstalování aplikací, které již nepoužíváte. Každá aplikace, kterou nainstalujete, zabere nějaké místo v paměti telefonu, takže pokud jich máte hodně, které nepoužíváte, mohlo by se to hodit.
  3. Vymazání cache a dočasných souborů. Tyto soubory mohou také zabrat hodně místa, proto je dobré je pravidelně mazat. To můžete udělat v Nastavení telefonu v sekci Uložiště.

Doufám, že tyto tipy vám pomohou uvolnit několik gigabytů místa v telefonu! Pokud máte ještě nějaké otázky, dejte mi vědět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
INRI

Zajdi do prodejny telefonů nebo bazaru s telefony zde ti ukážou jak se to dělá

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Doplňuji Dochyho, že ta mazací aplikace (pro telefony s Androidem) je tato https://www.sve­tandroida.cz/an­droid-assistant-zbavte-se-neporadku-a-zrychlete-svuj-pristroj/

Nový příspěvek