Potřebuji maturitu na vysokou školu?

Rád bych šel na vyskou školu abych měl větší šanci ucházet se o práci programátora ale jsem jen vyučený elektrikář bez maturity, potřebuji nutně maturitu?

Nejlepší odpověď
annas

Maturita je jedním z předpokladů pro přijetí na VŠ.

S žádnou výjimkou jsem se v tomto případě nesetkala.
Doplňuji:
Mluvím o České republice.

Další odpovědi
Lucijej

Maturita je naprostou nutností, Ale slyšela jsem, že prý vymýšlí, že matura nebude potřeba, ale to je hudba budoucnosti a kdoví jestli. Každopádně je to konina.
Ale když chcete dál studovat, co vám brání si nejdříve dodělat maturu, apk hurá na VŠ?

Ing.internet

V ČR je maturita nutná. Ve vyspělejších zemí není nutná tzv. OPEN UNIVERSITY, ale podstatně dražší.

lexx

Bezpochyby ano, teoretický základ VŠ studia tvoří předměty jako matematika, matematická analýza, modelování procesů, algoritmizace úloh…měli jste na učňáku ?