Jimmi

posudková kontrola

Dobrý den.
Chtěl bych se Vás,prosím,zep­tat.V r. 2008 jsem byl na operaci kolene.I když jsem po operaci chodil na rehabilitaci, posudková mi tehdy ukončila nemocenskou a poslala mě do práce s tím, že to rozhýbám v práci.Letos se situace opakuje-mám nemocenskou opět na to koleno,chodím na rehabilitaci,obv. si mě pozvala na pos.kont.Prý to je NUTNOST u každé trochu delší nem.Má na to právo?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Lékaři posudkové služby České správy sociálního zabezpečení (dále též „LPS ČSSZ“) pro účely nemocenského pojištění provádí kontrolu správnosti posuzování zdravotního stavu a dočasné pracovní neschopnosti ošetřujícími lékaři.

Kontroly se týkají také pojištěnců, kteří pobývají v České republice a jsou pojištěni u zahraničního nositele pojištění členského státu Evropské unie nebo státu, s nímž má Česká republika smlouvu o sociálním zabezpečení.
Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)
Pojištěnce ke kontrole posuzování dočasné pracovní neschopnosti předvolává ošetřující lékař.

Lékař LPS ČSSZ provádí obvykle kontrolu na pracovišti ošetřujícího lékaře za osobní účasti posuzovaného pojištěnce. Může určit, zda je osobní přítomnost pojištěnce potřebná a může také určit jiné místo kontroly, například pracoviště LPS.
Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace
Pojištěnec, který je dočasně práce neschopný, je povinen se dostavit v určeném termínu k ošetřujícímu lékaři nebo k lékaři příslušného orgánu nemocenského pojištění ke kontrole posouzení zdravotního stavu a dočasné pracovní neschopnosti.

Při kontrole předkládá posudkovému lékaři platný občanský průkaz nebo platný cestovní pas a doklady potřebné ke kontrole posouzení zdravotního stavu a dočasné pracovní neschopnosti.

Lékař orgánu nemocenského pojištění jej může vyšetřit nebo odeslat na vyšetření do určeného zdravotnického zařízení.

Lékař orgánu nemocenského pojištění může dát podnět ošetřujícímu lékaři k ukončení dočasné pracovní neschopnosti. V případě, že tak ošetřující lékař neučiní, dá podnět k rozhodnutí okresní správě sociálního zabezpečení, Pražské správě sociálního zabezpečení nebo Městské správě sociálního zabezpečení Brno (dále též „OSSZ/ PSSZ/ MSSZ“) o ukončení dočasné pracovní neschopnosti, pokud zjistí, že nejsou důvody pro její další trvání.

SAMOZŘEJMNĚ NA TO MÁ PRÁVO !!!!!!!!!!!

Další odpovědi
standa

Potvrzuji odpověď Kenyrtse, že Posudková komise je ke zmiňovaným ´aktivitám´ oprávněna.