quentos

Posluchač prý z víc než 60% vnímá řeč našeho těla;

co tedy vnímá, když při projevu stojíme jak prkno a nehneme se?

Nejlepší odpověď
anonym

Každý se projeví.Kdyby se někdo uměl tolik ovládnout,že by zprkenatěl,dá se z toho leccos usoudit.

Další odpovědi
kapka

Tak pravděpodobně vnímá právě tu strnulost a dělá si z toho nějaké závěry. Vnímá i mimiku obličeje.

iceT

Nevim jak ostatni,ale ja nemit ruce,tak se asi nedomluvim.
Vetsina lidi,co znam taky ruce hodne pouziva,bud aby zduraznili co rikaji,nebo aby nejak upoutali pozornost.
Kdyz nekdo bude stat jak prkno,tak ho asi poslouchat moc nebudu,to me spis uspi.

verka

Posluchač nejméně vnímá mluvené slovo. Můžeme stát, ale gestům se neubráníme. Oči, pohnutí hlavou, posunutí brýlí… Existuje kniha s názvem: Řeč našeho těla, tam byste se dozvěděl víc.

dudu

Quentosi máte pravdu, proto také není zcela přesné konstatování, že kdosi někoho ukecal.

anonym

já nedokážu zůstat minutu v klidu,natož mluvit a nehýbat se ,nevím co by pro mě bylo těžší,jestli nemluvit,nebo se nehýbat,a vnímám hlavně dotyčnou osobu,pak až co vlastně říká

Fred

To tvrzeni je samozrejme mineno za obvyklych podminek. To bychom se mohli bavit rovnou o telefonatu, co tam asi posluchac vnima z reci tela?
Jinak nejde jen o to jak stojite, vnimani posluchace ovlivnujete i svym pohledem, drzenim tela ci vzhledem. Chtel bych videt nekoho, kdo by dokazal stat tak, aby se z toho nedalo nic vycist. Podivate se vodorovne vlevo ve chvili, kdy „mluvici“ udela pomlku a uz prozrazujete sve myslenky, poskrabete se na tvari, prozrazujete, zamrkate, prozrazujete, zvednete oboci, prozrazujete, stojite k druhemu v nejakem uhlu, prozrazujete, vase spicky nohou nekam smeruji, prozrazujete, stojite jako prkno, ale pohnete se cely trochu dopredu a uz zase prozrazujete sve myslenky, mate nejak naklonenou hlavu, vase ruce jsou vice nebo mene rozevrene nebo v nich neco drzite nebo jsou v kapsach nebo je jen jedna ruka v kapse, je v kapse ta ruka, ktera je bliz k jinym lidem nebo k volnemu prostoru a tak dal, zareagujete usmevem a ten ma urcitou podobu, mate lehce rozsirene zornicky nebo treba privirate oci......... a tak dal a tak dal a tak dal.....
Neustale o sobe poskytujete velmi mnoho informaci.
Je treba se ale u takovych cisel vzdy zamyslet. Obvykle nakonec zjistite, ze je ta informace bezcenna, protoze nemate dostatek dalsich informaci, jak je to mysleno. Navic treba nevite, kdo vyzkum provadel a jak moc se mu da verit, jakym zpusobem byl provaden (mnohdy je principialne nemozne ziskat hodnoverne vysledky). S temi cisly se da tak snadno oblbovat lid, ze se casto pouzivaji jako „dukaz“ toho, co je zrovna potreba dokazat. Takze vzdy je dobre nad tim popremyslet.

Čarodějnice

Já se zaměřuji hlavně na slovo a né na výrazy tváře nebo mi stačí datum narození.Obočí které vám napoví jak bude člověk dlouho živ,nebo jakým stylem si lidi vytrhávají.Zánět v těle se projevuje pigmentací v obličeji to se zakrývá mejkapem.I vlasy by vám mohli hodně povědět ale ty jsou zabarvené a tím pádem taky už toho moc nepoví.

led

Dobrý rečník vie, že poslucháč si viac zapamätá keď si zvuk spojí s obrazom.
Ak sa nemá oko na čo pozerať, slovo,akokoľvek zaujímavé preletí okolo uší a uloží sa do krátkodobej pamäti.

Miroslavst

Pokud je přednášející pěkná, tak spíš vnímám 100% jejího těla než to co mluví.