Posloucháte a máte rádi písně Karla Kryla - a které se vám líbí nejvíce ?

Mě se vedle dalších Karlových písní nejvíce líbí Veličenstvo kat, Karavana mraků a Divný kníže - velmi pravdivé slova jsou v nich obsazená . A i spousta dalších písniček je podle mě velmi hezkých a pravdivých. Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

No jistěže! Nejradši mám asi Lásko!, Gloria, Děkuji, Lilie, ale i spousta dalších, on byl vážně úžasný textař. Jen mě dost mrzí, že mě s ním kdysi mí de*ilní vrstevníci poslali do p*dele... A hodně lidí z mé generace ho ani nezná, to je velice smutné...

Další odpovědi:

Zlatý

Má nejoblíbenější je asi Král a klaun.

Vesměs všechny, ale nejvíc asi Karavana mraků, Lilie a Moritury de salutant.

Zlatý

Ano. Jeho písně jsou působivé. Těžko vybírat - "Bratříčku, zavírej vrátka", "Král do boje táh" a řada dalších. Maminka kdysi byla na jeho koncertě a pak dlouho vzpomínala na to, že jí prý při vstupu políbil ruce. Potom byla jeho smrt pro ni velká rána...

Zlatý

Což o to, já jsem pamětník., ale úplně mne šokovalo, že když se Karel Kryl po "plyšovce" vrátil a uspořádal koncert, zpívaly s ním všechny generace i ti, kteří se narodili až po jeho odchodu do exilu. Kde se to naučili ? Nejvíc mi asi utkvěla píseň Bratříčku zavírej vrátka, podle které se jmenuje i jeho LPíčko, které právě držím v ruce a bylo vydáno v roce 1969.

Zlatý

Občas, poměrně málo. Veličenstvo kat vítězí.

Bronzový

Mám rád všechny jeho písně.

Zlatý

Mám ráda Anděl,Král a klaun,Salome,Srdce a kříž,Pomník neznámého vojína a jistě i další,jen si je napamatuju podle názvů.
Kdysi,kdysi dávno to měl můj tatík nahrané na ještě kotoučové pásce a já jsem si to ráda pouštěla a po revoluci,když se K.K.vrátil a měl nějaký koncert,jsem si tehdy v 15 říkala odkud to jen znám,protože se to u nás doma hrávalo,když mi bylo tak 5.

ano posloucham ale mam je radeji v landovo zneni . Jde preco o ten text a ne o zpevaka . A nejradeji mam v obou podani Bratricku zavirej vratka a karavana mraku. A v landovo podani moritun te salutani . A vsem doporucuji CD Vecer s pisni Karla Kryla pro cesky narod

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.