Zvědavý

Posílali Němci do koncentračních táborů za 2 sv. války i poloviční Židy?

Museli tam i lidé co mají např. Otce žida, matku křesťanku nebo naopak ?? díky

Nejlepší odpověď
annas

Ano.

" Když v roce 1938 Žid Herchel Gryszpan zabil nacistického diplomata, následovala „křišťálová noc“. Po ní se válka proti Židům stala celosvětovou záležitostí. Aby nacisté mohli tuto válku vést, museli napřed rozlišit, kdo je Žid a kdo ne a proto se sešli „odborníci“ na židovskou rasu a určili kritéria, podle kterých Židy určovali: čtvrtinový Žid je Němec, poloviční Žid je Žid.

Když se Hitler zbavil německých Židů, začal uvažovat o likvidaci ostatních Židů.

Na rozkaz Heydricha muelií od 6.září 1941 všichni Židé, na území okupovaném Němci, nosit Davidovu hvězdu. Již toto byla předzvěst holocaustu.

20.ledna 1942 v Berlíně byl přednesen Hitlerův plán – řešení židovské otázky, tj. transport evropských Židů do koncentračních táborů. Tento krutý plán byl ač přes nedůvěru zorganizován a miliony umírají hladem, vyčerpáním, nemocemi, ale nejčastěji v plynových komorách, neboť popravčí čety byly pomalé."

http://studen­tka.sms.cz/in­dex.php?P_id_ka­tegorie=7630&P_sou­bor=%2Fstuden­t%2Findex.php%3Fak­ce%3Dprehled%26ptyp%3­D%26cat%3D21%26id­p%3D%26detail%3D1%26id%­3D3369%26view%3D1%26ur­l_back%3D

Další odpovědi
led

Je to podobné ako ešte donedávna v USA každý, kto mal predka „nie belocha“ bol zaradený do kategórie „farebných“.
Platilo to aj v nacistickom Nemecku, kto mal predka „neárijca“ nebol plnohodnotný človek, kto mal predka Žida, bol Židom bez ohľadu na to, koľko generácií odvtedy uplynulo. Dokladovať sa muselo minimálne do 4.generácie spätne.
Prirodzene aj v takomto prípade platil aj „štátny záujem“ napriek neárijskému pôvodu. Pokiaľ bol takýto „podčlovek“ potrebný mal šancu prežiť aj holokaust.

Löwe

Ano.

anonym

Varga, hoď nějakou otázku na plac. Nedělej mrtvého brouka!

lexx

nesmysl, žádné „koncentráky“ nikdy nebyly, bolševická antigermánská lživá propaganda, nic víc

led

lexx, dúfam, že tvrdenie " žádné „koncentráky“ nikdy nebyly, bolševická antigermánská lživá propaganda," nemyslíte vážne. Veď to by ste osočili aj amerických vojakov, ktorí oslobodili väzňov koncentračných táborov na území Nemecka a Rakúska, prepáčte „obyvateľov pracovného tábora pre nepriateľov Veľkonemeckej ríše“, z bolševizmu! Aj sám viete, že to nie je pravda!