Poraďte prosím, jak převést odt dokument do doc?

Dobrý den,

potřebovala bych poradit jak převést dokument psaný v Open Office (Writer) s příponou .odt do dokumentu s příponou .doc.

Neznáte na to třeba nějaký jednoduchý freeware prográmek?

Děkuji :)
Doplňuji:
Ella: Mockrát děkuju :) Nevěděla jsem, že je to tak jednoduché :D

Bedy: Já MS Office právě vůbec nemám. Používám Open Office. Potřebovala jsem jen převést ten dokument nebo návod jak ho rovnou uložit jako doc, když nemám Word. Děkuji za odkaz :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

není potřeba žádný prográmek, open office to má přímo v nabídce - stačí dát:
"uložit jako..". a přímo pod okénkem kde zadáváte název dokumentu je "uložit jako typ", šipečkou rozbalíte nabídku a vyberete "Microsoft Word 97/2000/XP (.doc) a uložíte a je to.
Doplňuji:
zůstane vám soubor v .odt i jeho dvojče v .doc :)

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud máte Microsoft Office 2007 a novější, tak by neměl být problém s otevřením ODT.
A nebo si nainstalujte OpenOffice nebo LibreOffice a nemusíte řešit tento problém ;-)

Jinak můžete využít tento online konvertor: http://www.odttodoc.com/ (bez záruky)

Pokročilý

Nebo třeba StarOffice. Je to takové dvojče OpenOffice. Sice je v angličtině ( bohužel se nedá převést do českého jazyka ), ale třeba při tvorbě prezentací má více vzhledů pozadí. OpenOffice těch vzhledů moc nemá ( asi jen 6 ), StarOffice jich má asi 3x tolik.

Já osobně mám jak Open, tak i StarOffice. Když dělám prezentace, na kterých mi opravdu záleží, tak si vyberu pozadí ve StarOffice, uložím to a ve tvorbě pokračuji v OpenOffice.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.