Roky

Poraďte co je lepší,zda čistit pračku od kamence přidáváním kalgonu ke každému praní nebo čistit jednou za čas samostatn

Poraďte co je lepší,zda čistit pračku od kamence přidáváním kalgonu ke každému praní nebo čistit jednou za čas samostatně?
Doplňuji:
a který přípravek by jste doporučili.

Nejlepší odpověď
anonym

…pračky našich babiček… fungují proto, že se do pračky leje horká voda a do automatických studená – ohřívá ji topná spirála. Takže klidně podle úvahy dávejte tabletu do praní, nebo půl. Úvaha by vycházela z odhadu podle zanášení rychlovarné konvice, jak moc se v ní usazuje kámen.

Další odpovědi
zjentek

když zakážeme reklamu na zbytečnosti, zbyde nám fakt, že aditiva v calgonu většinou prodlužují životnost kovových součástí a zkracují životnost gumových součástí. Je tedy zapotřebí střízlivě posuzovat a rozmyslet ty chytré možnosti údržby. Je taky vhodné se zamyslet nad faktem, proč se moderní pračky často kazí a proč pračky našich babiček solidně fungují dodnes i bez calgonu

cochee

Kalgon je zadarmo drahý. Nahradíme levnou kyselinou citrónovou, nepřídáváme do praní, ale čistíme zvlášť.

Hlada

Můžu doporučit TAKO tablety. Jedna na jedno praní stojí necelou korunu. Mám pračku 18 let bez jakéhokoli přídavného čistění, topné těleso je čisté a to tu máme mimořádně tvrdou vodu.