Kepler

Poradíte něco na lepší zažívání?

Už měsíc nemám chuť k jídlu, sním toho asi jako 2 vrabci, pomalu hubnu. Na WC to mám jak ta slepička kropenatá, vždycky jenom prd a prc, za to každých půlhodiny. Zatím jsem vyzkoušel jogurty a kefír – žádné zlepšení. Prosim vás, jenom ne čaj z pelyňku!

Nejlepší odpověď
GM

Jedině snad nechat si udělat pořádné vyšetření trávicího traktu.

Další odpovědi
aliendrone

No, s ohledem na tvůj věk už usilovná robota do padnutí není nejvhodnějším řešením (leda bys chtěl důstojně zdechnout jako „Hrdina kapitalistické práce“). Ovšem nějaký ten pohyb na ČERSTVÉM, mrazivějším vzduchu udělá zázraky. Zkus dlouhé procházky. Zajdi (pěchem woe!) na frťana Absinthu na opačnou stranu města. Podporuje trávení a spolu s procházkou myslím, že se to srovná. A sniž si teplotu v ložnici.

A vůbec, co si vlastně stěžuješ?!? Co já bych dal za PRC každé půl hodiny, se zmůžu leda tak na ten PRD. A vidíš mě snad kňourat?!? ;) :D :D

paul1

Já mám také občas problémy s tím, že nemám hlad ani po několika hodinové přestávce mezi jídly. Ale jak jsem zjistil, je to spojené s nedostatkem pohybu. Teď v zimě moc nelezu ven, jen dát králíkům, nakrmit psa, dojít pro poštu do schránky a pro jídlonosiče, když nám dovezou obědy. No a 2× až 3× týdně na nákup do Tesca, ale to jen 3 až 4 km od nás, tak také nic moc. Snažím se trochu cvičit, dělám Tibeťany. V létě problémy nemám, pohybu mám okolo baráku, zahrady a pole až moc. Takže rada – zkusit si trošku pocvičit.

Ametyst

Místo jogurtu a kefíru zkus vyrobit podmáslí z obyčejného mléka a pár lžic octa. Také se hodí popíjet vodu s citronovou šťávou. Pro lepší chuť k jídlu nějaké pivo.

Alesh

Těžko posuzovat něčí zdravotní stav jako laik a ještě na dálku, a hlavně bez osobní znalosti dané osoby. Pokud se nepletu, tak jsi poměrně již dost starý muž. Velké hubnutí samo od sebe, tedy bez zjevné příčiny, může znamenat velký průšvih a tedy i „konečnou“. Už takhle z toho asi máš nervy a teď si ještě přečteš tohle… hele, já si prošel vcelku šílenými zdravotními stavy a chodil po doktorech, zkoušel kdeco a nakonec jsem pochopil, že základem je „hlava“. Prostě přijmout situaci, pochopit a hlavně uchopit ji, nenechat se rozhazovat, trápit se věcmi, které nejdou změnit atd. Na tvém místě bych to samozřejmě řešil, ale absolutně v klidu, no stress. To zaprvé.
Zadruhé bych vyzkoušel klasiku, tedy obvoďák → specialisti. Můžou objevit nějakou „srandu“ anebo už ne takovou srandu, jako je třeba nádor. Co bych určitě podstoupil jsou odběry a neinvazivní diagnostiku (RTG, CT, sono…). Pokud by nic nezjistili a chtěli do mě rvát hadice, hlavně teda tu spodem, tak to už bych byl opatrný, do toho bych dost možná nešel, a asi bych už klasickou medicínu vynechal.
Zatřetí šel bych přes alternativní léčby. Zabývá se jimi řada lidí, mnohdy ne úplně seriózních a někdy i podvodníci. Nicméně v dnešní době není problém zjistil recenze na netu. Já toho prošel vcelku dost a osobně mám velmi dobrou zkušenost s bylinkářem „Heřmánkem“, který mi udělal diagnostiku z oka. Na 95 % mi to sedělo, dávalo smysl, dostal jsem byliny a fakt mi velmi výrazně pomohl. Ty seš někde z Valašského Meziříčí, ne? Čili jeho bys měl dost z ruky (bydlí pod Prahou). Ale koukal jsem teď na net a našel jsem léčitele, co funguje stejně, viz https://www.woj­nar.cz/_home_by­linkar_a_leci­tel. A máš to relativně kousek (cca 50 km).

da ny

Přimlouvám se za řešení/doporučení viz. Alesh.
Lékař, laboratorní odběry, zobrazovací metody. Fytoterapeut, diagnostika, léčba.
Veselá mysl (jsem zdráv, případně: „V brzké době se uzdravím.“), trochu zdravého pohybu. Vitamíny skupiny B (podpora i při diabetu). Béčka před jídlem podporují chuť k jídlu. Kdo nechce přibrat, bere po jídle. B-komplex, Pangamin, sklenku (do 2 dl, 12°piva před jídlem (doporučoval páter Ferda, ne po jídle).
Důležitá je hlava (vypořádané vztahy, bez pocitů křivd/zloby, viny), trochu radosti, potěšení, zábavy. Menší porce nevadí, po 3 hodinách něco zbaštit.
Někomu na trávení vyhovuje čaj s mátou (mne by zabil, nesmím).
Mléčné výrobky bych i oželela (sýry a na vaření ano). Přibývá intolerance na laktózu, to je jen cukr a bez laktozy, je výrobků dostatek. Horší je ABKM (tam může vadit i ghí z másla, téměř bez syrovátky). Dospělý mléko nepotřebuje (Ca+Mg doplnit jinak). Ubývají trávící enzymy ve střevech na trávení mléčné bílkoviny,
Asi 2/3 lidí na světě nesnesou/nemo­hou/neumějí trávit, v dospělém věku, kravskou, mléčnou bílkovinu. Teoreticky i celiakie se může projevit, tam je třeba upravit stravu.
Nejprve lékař. Vyloučit případné patologické změny, nebo je řešit.

da ny

Někdy pomůže nějaký enzym, Probiozym, (pomůže s trávením, slinivce, poradí i v lékárně). Nebo i lékař na RP.

paul1

Jo ještě bych doplnil moji odpověď o takový malý rituál, který dělám každé ráno: piju na lačno cca 1 deci vlažné vody, zlepšuje to průběh „velké strany“.

aliendrone

Ametyst>>> To jako opravdu ještě jde? Totiž viděl jsem video, kterak z bílé tekutiny zvané MLÉKO (z krabice) se pokoušeli po vzoru našich babiček ztoukat máslo. No ten tlouk tedy rozmlátili doslova na hadry, ale máslo NIKDE! ;) :D :D

Dochy

Protože máslo se nedělá z mléka. Pokud to zkoušeli, nedivím se jim. Museli by stáhnout nebo odstředit smetanu (z polotučného nebo odtučněného to nepůjde a nejsem si jist zda z plnotučného, které nejspíš už je stejně částečně odtučněné a to co tam zbylo je „emulgováno“ aby se ta smetana moc neusazovala)

Stlouct ze smetany máslo už není takový problém. Párkrát se mi to podařilo neúmyslně i z koupené, když jsem chtěl šlehačku a chyběl mi pořádný nástroj (na šlehačku Aliene!)

aliendrone

Dochy>>> Aha, to jsem nevěděl, že je to také drámo. Každopádně „díky“ za to v závorce! Takhle mi zkazit potěšení vyslat tě za Keplerem na školení. ;) :D :D