Kelt

Poradíte mi v úvaze v tomto příkladě?

Chtěl bych vypočítat tetraedrický úhel. Vím, kolik to je. Uvažuji pravidelný tetraedr,tedy jehlan se základnou rovnostranného trojúhelníka,dokážu spočítat výšku, ale ne úhel.Respektive si nejsem jistý, zda střed leží ve stejné pozici na výšce jako těžiště na těžnici tedy ve 2/3 a zda mohu použít kosinovou větu? Případně další krok v úvaze. Děkuji.

Odpovědi
J_K

Nedivím se, že jste nedostal 13 dnů žádnou odpověď. Vaše otázka je velice nepřesně položena. Co máte ne mysli pod pojmy střed (středů v pravidelném čtyřstěnu je více- asi myslíte těžiště tělesa), dále co myslíte pod pojmem tetraedrický úhel-asi úhel u vrcholu. Pokud Vaše termíny chápu správně, nepotřebujete kosinovu větu, vystačíte s geometrickým řešením. Úhel u vrcholu je 60°. Pro tetraedr máme hezčí termín ‚pravidelný čtyřstěn‘.