mardwina

Poradíte „babskou“ radu,jak se rychle zbavit rýmy? Nic už mi nepomáhá…

Nejlepší odpověď
rynek878

Na rýmu
Nepříjemný pocit ucpaného nosu způsobuje zánět nosní sliznice. K jeho zmírnění se používají nosní kapky nebo spreje. Některé z nich jsou bezpečné i v těhotenství, a to zejména v šetrnější sprejové formě. Podle odborníka v oboru léčiv PharmDr. Tomáše Anděla, PhD., je možné použít nosní spreje s účinnou látkou oxymetazolin (např. v přípravcích Olynth či Otrivin) nebo s látkou xylometazolin (přípravky Nasivin či Oxamet). Nevhodné jsou pro těhotné ženy se zvýšeným krevním tlakem, protože takový problém mohou ještě zhoršit. Tyto spreje by se neměly používat déle než jeden týden, tedy pouze po dobu akutního trvání příznaků. Nadměrné užívání může vést k poškození sliznice a krvácení z nosu. Je nutné pečlivě dodržovat dávkování a v případě jakýchkoliv nejasností se poradit v lékárně. Možností jsou i slabší, méně koncentrované přípravky určené pro děti. Zcela bez obav můžete proti rýmě použít spreje s mořskou vodou, např. Sterimar, s vincentkou – Vincentka spray nebo Pinosol nosní kapky a mast s obsahem silic.
link:

Zdroj: http://www.mo­jebetynka.cz/cla­nek/219/leky_by­liny_a_babske_ra­dy.html

Další odpovědi
kropitko

Já když mám příznaky rýmy, tak do sebe naleji půllitru čaje s citronem s rumem a zabere to, druhý den žádná rýma není,,ale chce to hned v začátku, to jste promeškala…:-)

hanulka11

ona jak víš se říká léčená trvá týden a neléčená 7 dní
Pomahá- čískou tygří mast na ukazováčku strčit do nosu co nejdál to jde a prodýchat to.

dudu

http://ona.id­nes.cz/ryma-cm4-/nemoci.asp?c=A071101_­112650_nemoci_bad

led

Prevárala a inhalovala som Vincentku. Výpary pomáhajú a uvolňujú zápal.

ReHu

Tato otázka zde již byla několikrát.
Posílám aspoň jeden odkaz.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nahla-ryma-co-pomuze

Terryle

Kamarádka mi kdysi doporučovala, že rýmu zaručeně zlikviduje následující šílenost:
ukrojit dva kusy cibule a asi na čtvrt hodiny si je zastrčit do nosních dírek :)

Zkoušela jsem to, vypadala jsem jako nosorožec a pořád to vypadávalo, ale nějak jsem to překlepala. Po tý čtvrthodině se mi spustil šílenej příval smrkání, takže se něco určitě uvolnilo… ale problém je, že ucpanej nos při rýmě nezpůsobujou smrky, ale opuchlá sliznice – a tu to neuvolnilo.
A chronickou rýmu mi trošku zlepšuje sprej s mořskou vodou (nebo klidně i Vincentka ve spreji, stojí snad 60 korun a dá se pak dolívat normální vincentkou) a inhalační nosní tyčinky s mentolem. Maj je v lékárně, ale je potřeba se zeptat :o)

Hudler

Dá se zamezit příznakům, ale rýmy se jen tak nezbaví. Třeba Coldrex pomáhá od bolesti hlavy a něco do nosu k tomu a cítí se člověk lépe.