Zlatý

Poradili by jste si .......

....... v odpovědích bez GOOGLA?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jak u čeho. Ale nedávno jsem psala, že na otázky ze svého oboru odpovídám bez hledání, jindy vím, ale odpověď by byla dlouhá, nechce se mně ji formulovat, proto částečně překopíruji a uvedu odkaz. Třetí varianta - někdy překopírují celé - rovněž odkaz.

Ale nejde o to, co kdo ví. Je i důležité umět hledat a najít správný zdroj. To mnozí neumí. Mnohokrát se stalo, že ani odpovědi podle odkazu nebyly správné.

Jakákoliv varianta neodporuje Kodexu. U odborné, nikoliv názorové otázky, je někdy vhodnější uvést odkaz - i tazatel má jistotu, že odpověď je správná.

Ale jak se obměňují uživatelé, vždy se někomu něco nelíbí - ten uvádí odkazy, ten neuvádí odkazy, otázky se opakují, rychlejší je využít modrou lištu atd. Co člověk, to jiný názor.
U odborných odpovědí je opravdu mnohdy vhodnější uvést odkaz pro ověření správnosti.

Ale určení není správné okopírovat odpovědi bez odkazu...

Další odpovědi:

Zlatý

Snažím se odpovídat jen na to, o čem něco vím - takže google používám jen k ověření nebo dohledání detailů. A ty by se snad daly najít i jinak.
Spíš mě udivuje, že si tak hrozná spousta lidí neporadí s Googlem bez ODPOVĚDÍ...

Zlatý

Na škole nás učili:
Keď nevieš, najdi si. Len musíš vedieť, čo hľadať a kde hľadať.

Zlatý

Googla moc nepouzivam,spis skoro vubec.Proto moje odpovedi nekdy nejsou uplne koser.

Bronzový

Na googlu najdu hodně informací, kde hledáte vy???

Zlatý

Pukud chce někdo kvalitně využívat schopnosti Googlu,tak to není jen tam cosi napsat,ale vědět co a jak.
Google je můj velký kamarád,ale taky se spletu jako každý z nás.

Zlatý

tak na 30%- google je dobrý pomocník , přesto je někdy dost těžké najít uplně na 100% to co člověk zrovna detailně potřebuje

Bronzový

Lovím hlavně ve své hlavě.V Googlu není problém najít,ale správně formulovat otázku.
Jednou jsme s dcerou hledali něco o želvách.Neuváženě jsem napsal "kožatky"(druh želv).Určitě vás napadne co se nám "vygooglilo :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.